فیلتر کردن

پرده برقی

حذف همه

پرده برقی

(نمایش 1 - 1 محصول از 1)

خرید پرده برقی

پرده برقی با توجه به مدل‌ها و انواع که شامل: پرده برقی کرکره ای، شید، زبرا و… در طی چند سال اخیر در بازار کشور عرضه شده است. این پرده ها با استفاده از 3 مکانیزم حرکتی بالا رو، کنار رو یک طرفه و کنار رو دو طرفه با بهره‌وری از موتورهای: Somfy، RPK، DOOYA، NOVO و… در کشورهای فرانسه، ایتالیا، چین و آلمان تولید شده اند، که همه این عوامل در برآورد قیمت پرده برقی تاثیرگذار هستند.

با این وجود یکی از کارهای سختی که ممکن است آنرا انجام دهید، این است که پرده برقی ایده آل را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب نمایید؛ چرا که طیف پرده های برقی در نوع، طرح و رنگ پارچه گسترده است. 

از این رو شما نیاز به یک راهنمای جامعدر این زمینه دارید تا به گزینه ایده‌آل و متناسب با دیزاین داخلی خانه برسید. به همین ترتیب در ادامه با جامع‌ترین راهنمای خرید پرده برقی آشنا خواهید شد تا بتوانید به بهترین گزینه خود برسید.

پرده برقی چیست؟

در راستای هوشمند سازی لوازمی که در خانه داریم، اگر بخاطر داشته باشید از گذشته پرده‌ها بصورت دستی بوده اند و از این رو اگر مایل به بالا و پایین کردن پرده بودید، باید بصورت دستی اقدام می‌کردید. اما خوشبختانه در طی چند سال اخیر پرده‌ها هم به خانه هوشمند (Smart Home) اضافه شده اند؛ چرا که امروزه پرده‌ها از حالت دستی خارج شده اند و شما می‌توانید صرفا با استفاده از یک ریموت کنترل آن را کنترل کنید. به این پرده ها، پرده برقی گفته می‌شود که در سرتاسر جهان در حال استفاده می‌باشد.

به عبارتی پرده برقی، به پرده‌های موتوری (Motorized Curtains) نیز معروف هستند که با استفاده از این موتور می‌توانید اقدام به باز و بسته کردن پرده نمائید. بنابراین می‌توان این گونه برداشت کرد که پرده با استفاده از موتوری که بر روی آن نصب شده، تبدیل به پرده هوشمند می‌شود. از این رو در مقایسه پرده برقی نسبت به پرده‌های قدیمی، به موتوری که بر روی این پرده‌ها نصب شده اند می‌توان اشاره کرد.

انواع پرده برقی

با توجه به اینکه پرده برقی در طی چند سال اخیر با استقبال گسترده‌ای روبرو شد، شاهد انواع پرده برقی هستیم که شما می‌توانید تمام این پرده‌ها را در بازار کشور بر اساس ابعادی که مد نظرتان است خریداری کنید. به همین ترتیب در ادامه با انواع پرده برقی آشنا خواهید شد.

پرده برقی ریموتی

همان گونه که از نام این پرده برقی پیداست، این پرده برقی با استفاده از ریموت کنترل قابل کنترل می‌باشد. لازم به ذکر است که در صورتی قصد خرید پرده برقی ریموتی دارید، ده‌ها مدل تنوع پارچه پیش روی شماست و می‌توانید براساس پارچه‌ای که مدنظرتان است، از بخش پرده برقی های فروشگاه ایران پرده اقدام به خرید نمائید.

پرده کنترلی

اگر موقعیت مکانی واحد شما به گونه‌ای است که نور آفتاب در فصول گرم سال می‌تواند باعث آزار شما شود، می‌توانید پرده کنترلی خریداری کنید؛ چرا که مهم‌ترین قابلیت پرده کنترلی، کنترل میزان نور وارد شده به محل اسکان شماست. با این وجود این مورد یکی از پیشنهادات پرده برقی می‌باشد که شما می‌توانید برحسب موقعیت مکانی خود، اقدام به خرید از فروشگاه‌های مجاز نمائید.

پرده اتوماتیک

از مدل‌های جدید پرده برقی که در بازار ایران نیز وجود دارد، پرده اتوماتیک می‌باشد. اما پرده برقی اتوماتیک چیست؟ پرده اتوماتیک به پرده‌ای گفته می‌شود که بصورت خودکار در تمام طول روز براساس میزان نوری که از بیرون به محل شما تابیده می‌شود، بصورت خودکار باز و بسته می‌شود و عملاٌ شما نیازی به موارد دیگری در این زمینه ندارید؛ چرا که این پرده بصورت اتوماتیک میزان نور ورودی را کنترل می‌کند.

توجه داشته باشید که برحسب میزان حساسیت بالای پرده اتوماتیک، بهتر است توسط نصاب پرده برقی با تجربه پروسه نصب آن صورت گیرد.

پرده هوشمند

در راستای اتوماسیون خانگی (Home Automation)، شاهد این هستیم که اکثر لوازمی که در خانه هایمان داریم دیگر بصورت دستی قابل کنترل نیستند. پرده برقی هوشمند نیز همانند پرده اتوماتیک، به پرده‌های هوشمندی گفته می‌شوند که در طول روز با استفاده از فناوری‌های خود می‌توانند محیط شما را بصورت اتوماتیک کنترل کنند. لازم به ذکر است که نسل جدید پرده‌های هوشمند مجهز به سیستم فعال سازی صوتی (Voice Activation) هستند که شما می‌توانید از طریق Alexa یا Google Home اقدام به باز و بسته کردن پرده کنید.

با این وجود براساس عملکردهای تایمری (Timer Functions) که بر روی پرده هوشمند تنظیم می‌شوند، این پرده در طول روز می‌تواند بصورت اتوماتیک باز و بسته شود.

بر اساس نوع پرده

یکی از معیارهای مهم در راهنمای خرید پرده برقی، انتخاب نوع پرده می‌باشد که شما مایل به خرید آن هستید. و در صورتی که مایل به خرید و انتخاب پرده برقی از نمایندگی پرده برقی هستید، باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید؛ چرا که نوع پرده انتخابی شما باید براساس موقعیت مکانی واحد شما برای فصول سرد و گرم سال تعیین می‌شود.

نکته مهمی که حتماٌ باید به آن در حین خرید پرده توجه داشته باشید، نظرات و رتبه بندی‌های کاربران (User Reviews and Ratings) می‌باشد که می‌تواند در این زمینه همانند یک نقشه راه برای شما موثر باشد. از این رو در ادامه انواع پرده انتخابی برای پرده برقی را نام برده ایم.

پرده برقی شید

اگر مایل هستید که در تمام طول روز، میزان نور ورودی در محل شما به میزان لازم کنترل شود، بدون شک پرده برقی شید گزینه ایده آلی می‌باشد که می‌توانید آنرا از فروشگاه‌های مجاز در طرح‌های مختلف خریداری کنید. 

پرده برقی زبرا

در صورتی که قصد خرید پرده موتوردار دارید، یکی از گزینه‌های پیشنهادی ما به شما، پرده برقی زبرا است. اما ویژگی پرده برقی زبرا چیست؟ در پرده برقی زبرا، بصورت یک به یک لایه‌های تور و پارچه وجود دارند که با تنظیم صحیح این پرده می‌توانید در طول روز میزان نور ورودی به محل خود را کنترل کنید.

پرده برقی دو مکانیزم

یکی از راه حل‌های حفظ حریم خصوصی، خرید پرده مناسبی می‌باشد که در تمام طول روز بتواند هم نور را مدیریت کند و هم اینکه در حفظ حریم خصوصی شما موثر باشد. به همین ترتیب ما پرده برقی دو مکانیزم را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ به عبارتی پرده برقی دو مکانیزم، پرده‌ای خاص با طراحی‌های متنوعی می‌باشد که در تمام طول روز می‌تواند نور محیط را کنترل کند و هم اینکه حریم خصوصی شما حفظ خواهد گردید.

پرده برقی رومن

پرده برقی رومن، زیر مجموعه پرده برقی شید می‌باشد؛ با این تفاوت که وقتی شما با استفاده از ریموت کنترل اقدام به بالا بردن این پرده می‌کنید، بصورت لایه به لایه جمع خواهد شد که جلوه بصری مناسبی را به محل شما می‌بخشد. از این رو پرده برقی رومن، یکی از گزینه‌های بهترین پرده برقی می‌باشد که شما می‌توانید آنرا خریداری کنید.

شید رول برقی

شید رول برقی (Roller Shade)، به نوعی پرده گفته می‌شود که پارچه آن به نحوی است که در طول روز می‌تواند سایه ایجاد کند و مانع ورود نور به محل شما شود. بنابراین اگر مایل نیستید که پرده خریداری شده شما اقدام به پوشاندن کامل نور وارد شده به محل شما نماید، بدون شک شید رول برقی یکی از گزینه‌های پیشنهادی می‌باشد و می‌توانید آنرا از عرضه کننده پرده برقی خریداری کنید.

پرده برقی کرکره فلزی

در پرده برقی کرکره فلزی، بجای تور و پارچه از ورق‌های آلومینیوم استفاده شده است که بصورت یک به یک پشت سرهم قرار گرفته اند و زمانیکه شما پرده را برای ورود نور به محیط به سمت بالا جمع می‌کنید، این ورق‌های آلومینیومی در یک بخش جمع می‌شوند. لازم به ذکر است که این نوع پرده در محیط‌های اداری و مرطوب مانند استخر و حمام بیشتر کاربرد دارد و از این رو اگر هدف شما از خرید پرده برقی کرکره فلزی، برای محیط‌های اداری می‌باشد، بهترین گزینه پیش روی شماست!

پرده برقی کرکره چوبی

در مقایسه با پرده برقی کرکره فلزی، در پرده برقی کرکره چوبی بجای آنکه از ورق‌های آلومینیومی استفاده شود، از ورق‌های چوبی استفاده شده است. بدون شک وجود چنین پرده‌ای در محیط‌های اداری می‌تواند جلوه خوشایندی ایجاد کند.

پرده برقی بامبو

اگر مایل به خرید پرده برقی هوشمند جهت مدیریت و کاهش انرژی مصرفی (Energy Efficiency) هستید، یکی از گزینه‌هایی که پیش روی شما وجود دارد پرده برقی بامبو می‌باشد که این نوع پرده می‌تواند در کاهش میزان مصرف انرژی و همچنین مدیریت نور ورودی خانه و یا محل کاری شما تاثیرگذار واقع شود. لازم به ذکر است که در پرده برقی بامبو بصورت پشت سر هم از چوب استفاده شده که ایین موضوع باعث شده تا میزان نور ورودی را کنترل کند و مانع ورود نور نشود!

به همین ترتیب اگر موقعیت مکانی واحد شما به گونه‌ای می‌باشد که نور کمی وارد واحد می‌شود و از طرفی مایل به خرید مبلمان چوبی هستید، لازم به ذکر است که پرده برقی بامبو یکی از گزینه‌های پیشنهادی ما به شما است.

پرده برقی حصیری

توجه داشته باشید که پرده برقی حصیری نام دیگر پرده برقی بامبو می‌باشد و در قسمت بالایی آن موتور هوشمند قرار گرفته است و نوع پرده هم از جنس چوب بصورت یک به یک و پشت سر هم است که مانع 100 درصدی ورود نور به محیط نمی‌شود و صرفاٌ نور ورودی را کاهش می‌دهد.

پرده برقی پنل تراک

اگر سبک درب‌های ژاپنی را در نظر بگیرید، پرده برقی پنل تراک به نسخه مدرن و بروز درب‌های ژاپنی گفته می‌شود که بیشتر برای محیط‌هایی که پنجره‌های قدی دارند مناسب است. با این وجود در پرده برقی پنل تراک شاهد پرده‌های عمودی مستطیل شکلی هستیم که بصورت کشویی باز و بسته می‌شوند. لازم به ذکر است که در پرده برقی پنل تراک، نور ورودی صرفاٌ مدیریت و کنترل می‌شود و این گونه نیست که نور ورودی بصورت کامل مسدود شود.

البته اگر هدف شما از خرید پرده برقی پنل تراک این است که بصورت کامل نور ورودی را مسدود کنید، می‌توانید در حین خرید آنلاین پرده برقی خود، درخواست‌تان را ثبت کنید تا هماهنگی‌های لازم در این زمینه با شما صورت گیرد و پرده مناسبی نصب گردد.

پرده برقی ورتیلاین (DK)

یکی از مدل‌های پرده برقی که شما می‌توانید آنرا برای اتاق خواب، پذیرایی، درب بالکن و سایر پنجره‌های خود خریداری کنید، پرده برقی ورتیلان است که این پرده بصورت عمودی از چند رنگ تشکیل شده که معمولاٌ پارچه بی رنگ آن در وسط قرار می‌گیرد که می‌تواند میزان نور ورودی را کنترل کند و نور فیلتر شده را به اتاق بتاباند. همچنین با توجه به اینکه این پرده بصورت عمودی و قدی است، برای ورود بیشتر نور با استفاده از ریموت کنترل می‌توانید آنرا کنار بزنید و نور ورودی به محل را بیشتر و بیشتر کنید.

پرده برقی پانچ

در پرده برقی پانچ، شاهد سوراخ‌های بزرگی در قسمت بالای هستیم که بصورت طولی و کاملاٌ منظم در کنار هم قرار دارند و بر روی یک میله فلزی سوار شده اند. با این وجود با استفاده از موتور برقی که بر روی این پرده نصب شده است، می‌توانید اقدام به باز و بسته کردن پرده کنید.

یک نکته کلیدی در خصوص پرده برقی پانچ وجود دارد و آن هم نوع پارچه‌ای است که روی آن نصب می‌شود! در پرده برقی پانچ از پرده‌هایی استفاده می‌شود که به نسبت ضخیم هستند و می‌توانند نور را به میزان قابل توجهی فیلتر کنند. این در حالی است که با کنار زدن آن می‌توانید نور ورودی را بیشتر و بیشتر کنید.

پرده برقی مینیمال (موج)

همان گونه که از نام این پرده پیداست، پرده برقی مینیمال به پرده‌هایی گفته می‌شود که طراحی کاملاٌ ساده و یکدستی دارند و بیشتر برای معماری‌های مدرن کاربرد دارند. از این رو اگر با توجه به طراحی محیط، نیاز به پرده یکدست و بدون طرح دارید، پرده برقی مینیمال بهترین گزینه ممکن برای شما است. همچنین در پرده برقی مینیمال همانند پرده برقی پانچ، سوراخ‌های طولی در قسمت بالایی پرده وجود ندارند؛ اما حائز اهمیت می باشد که این پرده همیشه منظم و بصورت موجی است.

پرده برقی پارچه ای

پرده برقی پارچه‌ یا همان پرده برقی پارچه‌ای بجای استفاده از ریل های آهنی و آلومینیومی مرسوم، از ریل کنار رو مخصوص استفاده شده است و به همین ترتیب پرده برقی پارچه ای با استفاده از موتور برقی قدرتمندی که بر روی آن نصب گردیده است، بصورت افقی اقدام به باز و بسته کردن پرده خواهد نمود. 

همچنین پرده برقی پارچه‌ای در بر گیرنده اکثر مدل‌های متعددی می‌باشد که شما می‌توانید هر گونه طرح و شکلی که مدنظرتان است را بر روی آن پیاده سازی کنید. لازم به ذکر است که قیمت پرده برقی پارچه‌ای بستگی به نوع پارچه، طرح مدنظر، سیستم کنترلی و موتوری که بر روی آن نصب می‌شود دارد. به همین ترتیب اگر مایل به خرید پرده برقی پارچه‌ای هستید باید به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید.

همچنین در پرده برقی پارچه ای، گزینه‌های قابل تنظیم (Customizable Options) وجود دارند که می‌توانید آنها را در حین سفارش، ثبت کنید.

پرده برقی اسکرین خورشیدی (سان اسکرین)

اما پرده برقی اسکرین خورشیدی یا همان پرده برقی سان اسکرین به پرده‌هایی گفته می‌شود که نوع جنس پارچه آن متفاوت می‌باشد؛ چرا که بافت پارچه آن ریز و از جنس وینیل و پلی استر است. به همین ترتیب اگر مایل به خرید پرده برقی اسکرین خورشید هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که این پرده می‌تواند در مقابل اشعه‌های مضر خورشید مقابله کند و همانند یک محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV Protection) عمل نماید.

پرده لوردراپه برقی

پرده برقی لوردراپه، همان پرده‌های عمودی هستند که در طی چندین سال اخیر در محیط‌های مختلفی استفاده می‌شد. با این وجود برای خرید پرده برقی لوردراپه، باید توجه داشته باشید که تیغه های پرده لوردراپه فقط پارچه ای هستند و فلزی نیستند. 

بر اساس پارچه

در حین خرید پرده برقی، باید به موارد مختلفی توجه ویژه داشته باشید تا خریدی مطمئن انجام دهید. با این وجود یکی از موارد بسیار مهم در حین خرید پرده برقی، انتخاب نوع پارچه می‌باشد که یک تصمیم بسیار مهم است؛ چرا که نوع پارچه معمولا براساس میزان نور ورودی در محل سکونت شما انتخاب می‌شود. به همین ترتیب در ادامه قصد داریم انواع پرده را براساس پارچه نام ببریم و توضیح دهیم.

پرده برقی ساده

در پرده برقی ساده شاهد موتور هوشمند و پارچه‌ای ساده و یک رنگ هستیم که این نوع پرده مناسب خانه‌هایی با طراحی مدرن می‌باشد. اما پرده برقی ساده با توجه به نوع پارچه‌ای که دارد، بیشتر برای محیط‌هایی ایده آل می‌باشد که نور ورودی خورشید حتی در گرم‌ترین روزهای سال نیز کم است و آزار دهنده نیست.

پرده برقی شید طرح دار

پرده برقی شید به پرده‌هایی هوشمندی گفته می‌شود که معمولا یک رنگ و ساده هستند و اما در پرده برقی شید طرح دار که صرفاٌ یکی از انواع پر فروش پرده برقی شید می‌باشد، می‌توانید طرح مدنظر خود را بر روی آن اعمال نمایید. لازم به ذکر است که پارچه پرده برقی شید معمولا نازک می‌باشد.

پرده برقی شید شاین و براق

همان گونه که از نام این پرده مشخص می‌باشد، یکی از انواع پرده برقی شید است و با این تفاوت که نوع پارچه به کار رفته در این پرده، از نوع شفاف می‌باشد.

پرده برقی شید بلک اوت

اگر نور آفتاب باعث آزار و اذیت شما می‌شود و از طرفی نسبت به طراحی و سبک پرده برقی شید علاقه دارید، باید به اطلاع شما برسانیم که پرده برقی شید بلک اوت یکی از گزینه‌های پیش روی شماست؛ چرا که پرده برقی شید بلک اوت به نوعی پرده گفته می‌شود که نور خورشید را از خود عبور نمی‌دهد. بنابراین در بررسی پرده برقی شید بلک اوت متوجه این موضوع مهم خواهید شد.

پرده برقی شید طرح چوب

در صورتی که دکوراسیون خانه شما چوبی می‌باشد، بدون شک بیشتر مایل خواهید بود که جنس پرده خانه نیز چوبی باشد. به همین ترتیب پرده برقی شید طرح چوب می‌تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد. لازم به ذکر است که در حین سفارش این نوع پرده می‌توانید رنگ چوب را نیز مشخص کنید.

پرده برقی شید گل دار

یکی دیگر از طرح‌های پرده برقی شید که شما می‌توانید آنرا خریداری کنید، پرده برقی شید گل دار است و همانگونه که از نام این پرده پیداست، طرح گل بر روی این پرده اعمال شده که می‌توانید رنگ و طرح آنرا انتخاب و خریداری کنید.

پرده برقی شید اسکرین

در توضیح پرده برقی شید همانگونه که توضیح داده شد، پرده‌ای است که نور ورودی خانه را کنترل کرده و صرفاٌ سایه ایجاد می‌کند. لازم به ذکر است که در پرده برقی شید اسکرین نیز شاهد این موضوع هستیم که نور ورودی کنترل شده و با توجه به اینکه پارچه‌های استفاده شده در پرده برقی شید اسکرین از جنس PVC هستند، می‌توانند مانع عبور اشعه ماوراء بنفش شوند. به همین ترتیب اگر اشعه ماوراء بنفش برای شما مضر می‌باشد، بهترین گزینه ممکن پیش روی شما پرده برقی شید اسکرین است.

پرده برقی شید سان اسکرین

نوع پارچه‌ای که در پرده برقی شید سان اسکرین استفاده می‌شود، از جنس وینیل و پلی استر است که با توجه به بافت ریزی که دارند می‌توانند مانع عبور نور خورشید و مانع ورود اشعه ماوراء بنفش به محل شما شوند.

پرده برقی شید هازان

پارچه پرده برقی هازان دارای بافت ریز و البته نسبتا ضخیم می‌باشد و اما این بدین معنا نیست که همانند پارچه‌های بسیار ضخیم نور را از خود عبور ندهد و همچنین همانند پارچه‌های توری، نور خورشید را به میزان قابل توجهی از خود عبور دهد. لازم به ذکر است که در بافت پارچه پرده برقی شید هازان از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود؛ چرا که در الیاف مصنوعی شاهد این هستیم که تحت تاثیر رنگ‌های دیگر در حین شستشو قرار نمی‌گیرد!

پرده برقی شید مخمل

اما اگر طرفدار پرده‌های ضخیم هستید و از طرفی قصد خرید پرده برقی شید دارید، می‌توانیم این دو عامل را ترکیب کنیم و به پرده برقی شید مخملی برسیم. از این رو اگر پرده برقی شید مخملی خریداری کنید، نور ورودی محل سکونت شما به بیشترین میزان ممکن مدیریت و کنترل خواهد شد. لازم به ذکر است که با انتخاب موتور مناسب برای این پرده برقی، می‌توانید به سادگی اقدام به باز و بسته کردن آن نمایید.

پرده برقی شید کتان

در پرده برقی کتان نیز از پارچه کتان استفاده می‌شود که بافت نسبتاٌ ریزی دارد و به همین دلیل می‌تواند به میزان زیادی از نور ورودی محل مدنظر شما را مدیریت و کنترل کند. توجه داشته باشید که با توجه به میزان وزن نسبتاٌ بالای پرده برقی شید کتان، امکان نصب هر گونه موتوری بر روی این پرده وجود ندارد.  از این رو برای خرید با تخفیف پرده برقی شید کتان، می توانید از طریق شماره های مندرج با فروشگاه ایران پرده در ارتباط باشید.

پرده برقی شید حریر و تور

اگر محیطی که برای آن قصد خرید پرده دارید، نور کمی وارد آن می‌شود و صرفا قصد دارید جهت حفظ حریم خصوصی اقدام به خرید پرده نمائید، یکی از گزینه‌های پیشنهادی پرده برقی به شما، پرده برقی شید حریز و تور است که می‌توانید این پرده را از فروشگاه‌های مجاز خریداری نمایید تا در صورت بروز هر گونه آسیب، بتوانید از خدمات پس از فروش پرده برقی استفاده کنید.

پرده برقی شید چاپی

اگر تصویری مورد علاقه شما می‌باشد و مایل هستید که این تصویر بر روی پرده شما چاپ شود، آیا می‌توان اقدام به خرید پرده برقی شید کرد؟ بله؛ شما می‌توانید پرده برقی شید چاپی خریداری کنید که پارچه این نوع پرده بیشتر برای محیط‌های کم نور مناسب است. همچنین اگر پارچه ضخیم نسبت به محیط مدنظر شما مناسب است، می‌توانید پرده برقی شید چاپی با پارچه ضخیم‌تری را خریداری کنید.

پرده برقی پلی استر

پرده برقی پلی استر، یکی از با کیفیت‌ترین پارچه‌های ممکن را دارد؛ چرا که با توجه به اینکه پارچه پلی استر از مقاومت بالایی برخوردار است و به نوعی از منسوجات نوآورانه (Innovative Textiles) می‌باشد، در برابر ضربه مقاوم می‌باشد و به همین ترتیب طول عمر مفید بالایی دارد. لازم به ذکر است پارچه پلی استر که بیشتر بر روی پرده سینماها و... استفاده می‌شود، می‌تواند نور ورودی محل سکونت شما را به بیشتر میزان ممکن کاهش دهد.

پرده برقی طرح دار

میزان ضخامت پارچه در پرده برقی طرح دار بستگی به محیطی دارد که قصد دارید برای آن اقدام به خرید پرده کنید. با این وجود شما می‌توانید پرده برقی طرح دار را به نسبتی که خودتان مایل هستید به آن برسید، خریداری کنید. معمولاٌ بر روی پارچه پرده برقی طرح دار، از طرح گل استفاده می‌شود؛ اما طرح‌های متنوعی برای این نوع پرده وجود دارد.

مکانیزم حرکتی (ریل)

برای آنکه اقدام به باز و بسته کردن پرده کنید، الزاماٌ نباید آنرا بصورت عمودی باز و بسته کرد. با این وجود اگر بخواهیم مکانیزم حرکتی پرده را تفکیک کنیم، به 3 حالت مختلف می‌توانیم برسیم که برحسب طراحی محیط می‌توانید اقدام به خرید آن نمائید. در ادامه با انواع مکانیز حرکتی پرده آشنا خواهید شد:

بالا رو

مکانیزم حرکتی پرده بالا رو، بصورت کاملاٌ عمودی می‌باشد که اگر موتور بر روی این پرده نصب شده باشد، بصورت عمودی باز و بسته خواهد شد. از این رو این پرده به سمت بالا و پائین باز و بسته می‌شود.

کنار رو یک طرفه

دومین مکانیزم حرکتی که می‌توانید برحسب طراحی محل سکونت خود اقدام به خرید آن نمایید، کنار رو یک طرفه است. به عبارتی در این مکانیزم حرکتی پرده صرفاٌ یا به سمت راست و یا به سمت چپ باز و بسته می‌شود.

کنار رو دو طرفه

اما مکانیزم حرکتی پرده کنار رو دو طرفه بدین سان است که پرده همانند پرده سینما از وسط به دو قسمت تقسیم می‌شود و وقتی آنرا باز می‌کنید، نیمی از پرده به سمت راست و نیمی دیگر به سمت چپ باز می‌شود. قابل ذکر است که حالت برعکس آن هم قابل اجرا است یعنی پرده ها از طرفین به وسط جمع شوند.

بر اساس نوع سیستم کنترل

با توجه به پیشرفت گسترده‌ای که در حوزه پرده برقی صورت گرفته است، در حین خرید پرده برقی می‌توانید سیستم کنترل آنرا در میان گزینه‌های مختلفی انتخاب نمایید. از این رو در ادامه انواع سیستم کنترل پرده برقی را نام برده ایم که عبارتند از:

ریموت کنترل دکمه ای

رایج‌ترین نوع کنترل پرده برقی که در طی چند سال اخیر استقبال گسترده‌ای نسبت به آن صورت گرفت، پرده برقی با ریموت کنترل (Remote Control) می‌باشد. اما ریموت کنترل هم خود به دو دسته دکمه‌ای و لمسی تقسیم می‌شود.

ریموت کنترل لمسی

اما در ریموت کنترل لمسی، بجای دکمه‌های فیزیکی شاهد دکمه‌های لمسی هستیم که با لمس دکمه مدنظر، دستور به موتور پرده برقی جهت باز و بسته شدن پرده ارسال می‌شود. لازم به ذکر است که هزینه ریموت کنترل لمسی نسبت به ریموت کنترل دکمه‌ای به نسبت بیشتر می‌باشد.

کلید هوشمند لمسی پرده

اگر موقعیت پرده‌ای که قصد خرید و نصب آنرا دارید به گونه می‌باشد که محیط آن خلوت است، می‌توانید پرده برقی با سیستم کنترل کلید لمسی تهیه کنید. از این رو با نصب این کلید که در اطراف پرده نصب می‌شود، می‌توانید اقدام به باز و بسته کردن پرده نمائید.

کلید هوشمند دکمه ای پرده

از جدید‌ترین تکنولوژی‌های سیستم کنترل پرده برقی، کلید هوشمند پرده برقی می‌باشد. در این نوع سیستم کنترل، کلید هوشمند که معمولاٌ بصورت لمسی است، همانند یکی از کلیدها و پریزهای خانه به دیوار متصل می‌شود و با استفاده از این کلید هوشمند می‌توانید اقدام به کنترل پرده برقی کنید.

پل وای فای

در سیستم کنترلی پل وای فای که یکی از جدیدترین سیستم‌های کنترلی می باشد، به عنوان یک رابط میان موتور پرده برقی و وای فای عمل می کند و شما عزیزان با استفاده از اپلیکیشن مخصوص می توانید پرده برقی را به سادگی کنترل نمایید. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از این سیستم کنترلی، هم مودم و هم پل وای فای باید هر دو روشن باشند.

تاچ پنل خانه هوشمند

یکی از محصولات خانه‌های لوکس (Luxury Home Products) که امروزه در خانه‌های لوکس و مجلل استفاده می‌شود، تاچ پنل خانه هوشمند است. در تاچ پنل خانه هوشمند، گزینه‌های متعددی برای کنترل لوازم خانه شما وجود دارد که یکی از این گزینه‌ها، گزینه مخصوص پرده برقی است.

تاچ پنل هوشمند هانتا

یکی از برندهای تولید کننده تاچ پنل هوشمند که در بازار کشور وجود دارد، شرکت هانتا می‌باشد که در نمایشگرهای چند اینچی عرضه شده اند و گزینه‌های مختلفی در آن وجود دارند.

تاچ پنل هوشمند اشنایدر

همانند سایر تاچ پنل‌های هوشمندی که در بازار وجود دارند، برند اشنایدر نیز یکی از تاچ پنل‌هایی است که شما می‌توانید لامپ ها، سیستم سرمایش، گرمایش، پرده برقی و... را با آن کنترل کنید.

پنل هوشمند سی تاچ

سی تاچ نیز یکی دیگر از برندهای تولید کننده پنل هوشمند می‌باشد که می‌توانید آنرا برای مدیریت و کنترل لوازم برقی خانه خود خریداری و نصب کنید.

تاچ پنل هوشمند بشکو

بشکو یکی دیگر از تاچ پنل‌هایی می‌باشد که شما می‌توانید آنرا برای کنترل میزان باز و بسته بودن پرده برقی، لامپ‌ها و... تهیه کنید.

اپلیکیشن و موبایل

اکثر پنل‌های هوشمند جدید که در بازار وجود دارند، دارای اپلیکیشن و یا موبایل مخصوص هستند که علیرغم پنل به شما عرضه می‌شوند. از این طریق با ایجاد ارتباط میان اپلیکیشن و یا موبایل با پنل هوشمند، می‌توانید لوازم برقی خانه خود را کنترل نمائید.

از طریق دستورهای صوتی

در صورتی که لوازم خانه را با استفاده از الکسا یا گوگل هوم مدیریت و کنترل می‌کنید، در حین خرید پرده برقی می‌توانید سیستم کنترل دستیار صوتی پرده برقی را تهیه کنید.

از طریق برنامه زمانی مشخص

در پرده برقی‌های هوشمند که از طریق برنامه موبایلی و یا پنل‌های هوشمند می‌توان کنترل کرد، گزینه‌های مختلفی برای شخصی سازی وجود دارند که یکی از این گزینه‌های شخصی سازی، انتخاب برنامه زمانی مشخص است که پرده بصورت خودکار در یک بازه از روز باز و سپس در یک بازه از روز نیز بسته شود.

لمس و حرکت با دست (سنسور حرکتی)

یکی از سیستم‌های کنترل پرده برقی که می‌توانید آنرا خریداری کنید، باز و بسته کردن پرده از طریق لمس و حرکت با دست است. در این نوع سیستم کنترل پرده برقی از سنسورهای حرکتی استفاده شده که می‌تواند دستور شما را شناسایی و اعمال کند.

ویژگی‌ها

یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید در خصوص پرده برقی اطلاعاتی بدست بیاورید، ویژگی‌های پرده برقی می‌باشد؛ بدون شک پرده برقی علیرغم سیستم کنترلی که در آن به کار رفته است، ویژگی‌های مختلفی دارد. با این وجود پرده برقی چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه رایج‌ترین ویژگی‌های پرده برقی را نام برده ایم که در صورت خرید این محصول از فروشگاه‌های مجاز می‌توانید به این ویژگی‌ها دست پیدا کنید.

 1. کیفیت و دوام بالا: پرده‌های برقی که توسط خرده فروشان و توزیع کنندگان (Retailers and Distributors) مجاز تهیه می‌شوند، از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند و می‌توانید از آنها برای چندین سال استفاده کنید.

 2. ضمانت‌نامه: بر حسب فروشگاهی که شما از آن اقدام به تهیه پرده برقی می‌کنید، باید ضمانتنامه پرده برقی به شما تعلق گیرد تا با خیالی آسوده خرید نمائید و اگر موتور این محصول در یک بازه زمانی کوتاه آسیب دید، بتوانید آنرا تعمیر و تعویض کنید.

 3. راحتی استفاده: با توجه به سیستم کنترل پرده برقی، امکان استفاده از آنها بسیار ساده می‌باشد و شما صرفا با استفاده از یک ریموت کنترل و یا تاچ پنل می‌توانید آنرا کنترل کنید. همچنین پرده های برقی دارای ویژگی های ایمنی (Safety Features) هستند که این ویژگی های ایمنی شامل مکانیسم هایی برای ایمنی کودک بازیگوش شما می‌باشند.

 4. بهره‌وری انرژی: آخرین ویژگی پرده برقی که باید به آن اشاره کنیم، بهره‌وری انرژی (Energy Efficiency) است؛ چرا که با پرده‌های برقی می‌توانید به بهترین شکل ممکن نور ورودی محیط و گرمای خانه را کنترل کنید.

لوازم جانبی پرده برقی

پس از گذشت چند سالی از خرید پرده برقی، بنابر دلایل مختلفی ممکن است نیاز به لوازم جانبی پرده برقی داشته باشید تا همانند سابق بتوانید از این محصول استفاده کنید و محدودیت اعمال شده بر طرف گردد. با این وجود در ادامه لیستی جامع از لوازم جانبی پرده برقی را نام برده ایم.

 1. موتور پرده برقی: اولین و اصلی‌ترین قطعه‌ای که در پرده برقی می‌توانیم آنرا نام ببریم، موتور پرده (Curtain motor) برقی می‌باشد که وظیفه جابجایی پرده را بر عهده دارد.

 2. قدرت موتور برقی: برحسب میزان وزن پرده که بر روی موتور نصب شده است، باید موتور با قدرت مشخصی نصب شود تا آسیب نبیند. با این وجود اگر موتور برقی شما به هر دلیلی از کار بیافتد، امکان استفاده از این محصول وجود نخواهد داشت.

 3. ریل پرده برقی: ریل پرده برقی برخلاف ریل پرده‌های قدیمی، بسیار متفاوت می‌باشد که در صورت  آسیب دیدن این ریل، باید اقدام به تهیه مجدد آن نمائید.

 4. ریموت کنترل پرده برقی: برای کنترل پرده برقی، شما نیاز به ریموت کنترل مخصوص دارید که برای تهیه این ریموت کنترل می‌توانید به فروشگاه مجاز مراجعه کنید.

 5. کنترل از طریق کلید هوشمند پرده: در صورتی که پرده برقی را از طریق کلید هوشمند پرده کنترل می‌کنید، اگر این کلید آسیب ببیند نمی‌توانید همانند سابق از این محصول استفاده نمائید.

 6. کنترل از طریق کشیدن خود پرده با دست: برحسب نوع میله و یا ریل پرده، یکی از لوازم جانبی پرده برقی این است که شما با استفاده از میله یا ریل بتوانید پرده را بصورت دستی مدیریت کنید.

 7. درایو هرزگرد یا گیربکس پرده برقی: گیربکس پرده برقی، رابط میان موتور و ریل است که باعث گردش و گشتاور پرده می شود. به همین ترتیب یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی پرده برقی است.

 8. تسمه پرده برقی: یکی از مهم‌ترین قطعات در ریل پرده برقی کنار رو، تسمه پرده برقی است که در جابجایی پرده نقش مهمی ایفا می‌کند.

 9. هماورد پرده برقی: با توجه به نوع ریلی که برای پرده برقی شما انتخاب می‌شود، هماورد پرده برقی یکی از مهم‌ترین قطعات جانبی خواهد بود که روی ریل  پرده برقی کنار رو نصب می‌شود.

 10. کنترلر پرده هوشمند: بصورت تاچ پنل و یا ریموت کنترل می‌باشد که وظیفه مدیریت و کنترل از راه دور پرده برقی را برعهده دارد.

 11. رله کنترل موتور پرده: رله به قطعه‌ای درون موتور پرده برقی گفته می‌شود که به محض دریافت دستور باز و بسته کردن پرده، استارت دستور را در می‌زند تا درخواست شما اعمال گردد.

روش نصب پرده برقی

نصب پرده برقی، یک پروسه ساده نیست و حتما باید توسط کارشناسانی که در این حوزه تبحر و تجربه چندین ساله دارند، صورت گیرد تا هم موتور به درستی بر روی پرده نصب شود و هم اینکه تمام ساختار پرده بصورت اصولی در موقعیت مدنظر نصب گردد. به همین ترتیب در ادامه قصد داریم تا روش نصب پرده برقی را بصورت مختصر توضیح دهیم.

مرحله ۱: اندازه‌گیری

اولین گام برای نصب پرده برقی که بهتر است توسط فروشنده پرده برقی انجام شود، اندازه گیری ابعاد پرده برقی می‌باشد. از این رو در ابتدا باید فروشنده پرده برقی خود را انتخاب نمائید و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا کارشناسان به محل شما اعزام شوند.

مرحله ۲: انتخاب ریل پرده برقی

برحسب نوع پرده و میزان وزنی که پارچه پرده دارد، باید ریل پرده برقی در اشکال مختلف انتخاب شود. لازم به ذکر می‌باشد که رنگ و طرح ریل پرده برقی براساس دکوراسیون خانه قابل انتخاب است.

مرحله ۳: نصب ریل پرده برقی

پس از انتخاب ریل پرده برقی، پرده مدنظر شما به همراه ریل آن تهیه می‌شوند. اینک اولین گام این است که پروسه نصب ریل پرده برقی توسط کارشناسان صورت گیرد.

مرحله ۴: اتصال موتور به سیستم کنترل

در این مرحله باید موتور مخصوص پرده برقی شما بر روی پرده نصب شود.

مرحله ۵: ادغام با پلتفرم خانه هوشمند

اگر سیستم کنترل پرده برقی انتخابی شما براساس نوع هوشمند می‌باشد، اینک باید گزینه پرده برقی به این سیستم اضافه شود.

مرحله ۶: آزمایش

در نهایت پرده برقی شما با موفقیت نصب شده است و نصاب پرده پس از اتمام پروسه نصب، پرده را با استفاده از سیستم کنترلی منتخب آزمایش و تست خواهد کرد.

خدمات پرده برقی

چه خدماتی در خصوص پرده برقی وجود دارند؟ کدام یک از خدمات پرده برقی به مشتریان ارائه می‌شوند؟ در ادامه جهت آشنایی شما با خدمات پرده برقی، چند عامل که از اصلی‌ترین عوامل هستند را نام برده ایم و توضیح داده ایم:

 1. نصب پرده برقی: اولین و رایج‌ترین خدماتی که در خصوص پرده برقی وجود دارد، خدمات نصب (Installation Services) است که توسط نصاب پرده برقی با استفاده از ابزارهای مخصوص انجام خواهد شد.

 2. تعمیر پرده برقی: در صورتی که پرده برقی شما آسیب ببیند، به معنای خرابی همیشگی نیست و امکان تعمیر آن وجود دارد! از این رو با استفاده از خدمات تعمیر و نگهداری (Repair and Maintenance) پرده برقی می‌توانید مشکل پیش آمده را رفع کنید.

 3. اندازه گیری پرده برقی: یکی از مهم‌ترین خدماتی که نیاز به دقت لازم و کافی دارد، اندازه گیری پرده برقی براساس موقعیتی می‌باشد که قصد خرید دارید؛ چرا که گاهی اوقات چند میلی متر کمتر و یا بیشتر می‌تواند هزینه اضافی را به شما تحمیل کند.

 4. راه اندازی پرده برقی: جهت راه اندازی پرده برقی می‌توانید از خدمات پرده برقی فروشگاه ایران پرده استفاده نمایید تا با هماهنگی قبلی، نصاب به محل شما اعزام شود و این پروسه را به همراه ابزارهای تخصصی انجام دهد.

کاربرد

پرده برقی برای چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟ آیا خرید پرده برقی صرفاٌ برای محیط‌های کاری و اداری می‌باشد؟ خیر! در ادامه با کاربردهای پرده برقی بر حسب محیط توضیحات لازم و کافی را ارائه کرده ایم:

 1. محل کار: اولین کاربرد پرده‌های برقی، نصب و استفاده در محیط‌های کاری می‌باشد که شما می‌توانید صرفاٌ با استفاده از یک ریموت کنترل، نور ورودی محیط کار خود را تنظیم کنید.

 2. در خانه: برخلاف عقایدی که در طی چند سال اخیر وجود داشت، پرده برقی یکی از گزینه‌های مناسب برای خانه می‌باشد که امروزه به همراه سیستم کنترل هوشمند در قالب تاچ پنل‌ها ارائه می‌شوند.

تعمیر پرده برقی

با خرابی پرده برقی، ممکن است متصور شوید که این محصول دیگر قابل تعمیر نیست و باید اقدام به خرید محصول جدید کنید. اما این در حالی می‌باشد که پرده برقی با جزئی‌ترین هزینه تعمیراتی ممکن قابل تعمیر است و شما نیازی به تعویض پرده برقی ندارید! به همین ترتیب اگر طراحی پرده برقی برای شما تکراری شده است، می‌توانید پرده و پارچه را تعویض کنید، اما قطعات برقی پرده برقی قابل تعمیر هستند. بنابراین در این مواقع بهتر است این پروسه توسط کارشناسان متخصص در این زمینه صورت گیرد.

منبع تغذیه

منبع تغذیه پرده برقی از کجاست؟ این یک سوال بسیار مهم می‌باشد که احتمالاٌ برای شما نیز پیش خواهد آمد. با این وجود در ادامه قصد داریم تا منابع مختلف تغذیه پرده برقی را نام ببریم و توضیح مختصر ارائه دهیم.

 1. سیم برق: اولین و رایج‌ترین منبع تغذیه پرده برقی که معمولاٌ طرفداران زیادی دارد، از نوع سیم برق می‌باشد. از این رو با اتصال سیم پرده به پریز برق، منبع انرژی به دستگاه متصل می‌شود که به این نوع پرده برقی، پرده برقی کابلی نیز گفته می‌شود.

 2. باتری: دومین منبع تغذیه که شما می‌توانید برای پرده برقی خود تعیین کنید، نوع باتری آن است. لازم به ذکر می‌باشد که باتری نصب شده بر روی این پرده، می‌تواند تعداد دفعات زیادی اقدام به باز و بسته کردن پرده نماید. بنابراین هر چه شما بیشتر اقدام به باز و بسته کردن پرده برقی کنید، شارژ آن زود تر به اتمام خواهد رسید.

 3. خورشید: سومین منبع تغذیه پرده برقی، استفاده از پانل‌های خورشیدی است که به این نوع پرده برقی، پرده برقی اسکرین خورشیدی با منبع تغذیه متصل به پنل نیز گفته می‌شود. 

برند

با توجه به استقبال گسترده از پرده‌های برقی در کشور عزیزمان، شاهد برندهای سازنده (Manufacturer Brands) متعددی هستیم که در این زمینه حضور فعال دارند و توانسته اند در میان کاربران به خوبی بدرخشند. از این رو این برندها کدام اند؟ از مهم‌ترین برندهای سازنده پرده برقی می‌توان به برندهای ذیل اشاره نمود:

 1. Somfy

 2. RPK

 3. DOOYA

 4. NOVO

 5. A-OK

 6. NORD

 7. Barzante

 8. NICE

کشور سازنده

بر حسب موتور و سایر لوازم و قطعاتی که در ساخت پرده برقی استفاده می‌شود، شاهد کشورهایی هستیم که این قطعات را با کیفیت بالا و ضمانت نامه طولانی مدت تولید می‌کنند و به بازار جهانی عرضه می‌کنند. با این وجود این کشورها کدام اند؟ در ادامه برخی از کشورهای سازنده قطعات پرده برقی را نام برده ایم:

 1. فرانسه

 2. چین

 3. آلمان

 4. ایتالیا

نکات ایمنی

یکسری نکات ایمنی در خصوص استفاده از صحیح و اصولی از پرده‌های برقی وجود دارند که این نکات ایمنی توسط فروشنده باید به شما اعلام شود تا بصورت صحیح و اصولی از این محصول استفاده کنید و در طول زمان نیازی به تعمیرات و تعویض قطعات پرده برقی نداشته باشید. با این وجود از مهم‌ترین نکات ایمنی در استفاده از پرده برقی می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 1. اولین نکته ایمنی که در خصوص پرده برقی می‌توان به آن اشاره کرد، این است که تمام پروسه نصب پرده برقی باید توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد؛ چرا که خطر برق گرفتگی وجود دارد.

 2. بهتر است که پرده برقی را در یک بازه زمانی کوتاه در طول روز، چندین بار بصورت پشت سر هم باز و بسته نکنید.

 3. برای تمیز کردن پرده برقی، بهتر است جریان برق دستگاه را قطع کنید و سپس اقدام به تمیز کردن این محصول کنید.

 4. در صورتی که کودک بازیگوش دارید، بهتر است که پرده برقی قدی را خریداری نکنید.

 5. اگر به هر دلیلی ریموت کنترل پرده برقی کار نکرد، بجای فشردن دکمه‌های آن اقدام به تعویض باتری ریموت کنترل محصول نمایید.

 6. جهت باز کردن پرده و شستشوی آن، در ابتدا جریان برق متصل به پرده برقی را قطع کنید و سپس از طریق آموزشی که نصاب به شما آموزش داده است، اقدام به باز کردن پرده نمائید.

مزایا و معایب

پیش از آنکه اقدام به خرید پرده برقی کنید، بدون شک باید از مزایا و معایب این محصول آشنا باشید تا با مقایسه کلی مزایا و معایب این محصول به یک نتیجه برسید. با این وجود در ادامه قصد داریم تا به برخی از مزایا و معایب خرید پرده برقی به تفکیک اشاره کنیم.

مزایای پرده برقی

از مهم‌ترین مزایای پرده برقی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. کنترل از راه دور پرده برقی.

 2. زمان بندی باز و بسته شدن پرده برقی.

 3. مدیریت و کنترل میزان نور ورودی به محل مدنظر.

 4. امکان مدیریت و کنترل پرده با گوشی و برنامه مخصوص.

معایب پرده برقی

علیرغم اینکه پرده برقی مزایایی دارد، بدون شک معایبی نیز باید داشته باشد که مهم‌ترین معایب پرده برقی عبارتند از:

 1. در صورتی که فشار بیش از حدی به آنها وارد کنید، در طول زمان نیاز به تعمیرات خواهید داشت.

 2. نصب این پرده‌ها صرفاٌ با دانش کم و ابزارهای ساده انجام پذیر نیست.

 

پرده برقی کرکره ای فلزیم بخریم یا پرده برقی کرکره چوبی؟

برای انتخاب پرده کرکره ای مناسب نسبت به محل سکونت خود، در ابتدا باید دیزاین کلی لوازم موجود در خانه را بررسی کنید. برای مثال اگر لوازم چوبی متعددی دارید، بهتر است اقدام به خرید پرده برقی کرکره ای چوبی نمایید.

کدام یک از مکانیزم های حرکتی پرده برقی را انتخاب و خریداری کنیم؟

در صورتی که ابعاد پنجره شما کوچک است، می توانید مکانیزم های بالا رو و کنار رو یک طرفه را انتخاب و خریداری نمایید. همچنین اگر ابعاد پنجره شما بزرگ می باشد، می توانید گزینه کنار رو دو طرفه را انتخاب و خریداری کنید.

از کجا لوازم جانبی پرده برقی خریداری کنیم؟

جهت تهیه لوازم جانبی پرده برقی اعم از موتور پرده برقی، ریل پرده برقی، ریموت کنترل پرده برقی و... می توانید به فروشگاه ایران پرده به عنوان مرکز تخصصی پرده برقی مراجعه کنید.

بهترین سیستم کنترلی برای پرده برقی کدام می باشد؟

اگر هنوز سیستم کنترلی پرده برقی خود را انتخاب نکرده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که سیستم های مختلفی در این زمینه وجود دارند که شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید که در این مقاله بصورت کامل معرفی و بررسی شدند. با این وجود برحسب بودجه و فناوری ای که مایل هستید، می توانید سیستم کنترلی تاچ پنل، پنل هوشمند و ریموت کنترل را در مدل های مختلف انتخاب و خریداری کنید.

آیا نصب پرده برقی، روند ساده ای دارد؟

خیر. نصب پرده برقی یک پروسه به نسبت تخصصی می باشد و در این پروسه باید موتور پرده برقی به درستی بر روی پرده نصب شود تا به خوبی کارایی خود را حفظ کند و در طول زمان به دلیل نصب نادرست، آسیب نبیند.