سوالات متداول

چرا دکور پخش

شما با استفاده از پلتفرم دکورپخش درواقع بطور مستقیم از تولیدکنندگان و واردکنندگان محترم خرید می کنید و سفارشات شما مستقیما توسط آنها آماده و برای شما ارسال می شود و دکورپخش صرفا پلتفرمی است در اختیار این عزیزان برای معرفی و عرضه مستقیم محصولاتشان به شما.

با این حال، مواردی که می تواند درخصوص اعتبارسنجی ما مورد توجه قرار گیرد:

- بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه عرضه انواع محصولات دکوراتیو، بالاخص پرده و لوازم پرده بصورت سنتی و آنلاین به مصرف کنندگان نهایی و همکاران گرامی

- آشنایی و اطمینان برندهای مطرح جهت استفاده از پلتفرم دکور پخش

- دارا بودن نشان ملی رسانه های دیجیتال

- دارا بودن نماد دو ستاره اعتبار الکتروونیک

- بهره مندی از پروتکل برقراری ارتباط امن و محافظت شده https

- درگاه مستقیم بانکی پرداخت آنلاین

- نشانی و تلفن ثابت 

استفاده از بستر دکور پخش به نسبت روش های سنتی از جهات مختلفی ثبت و پیگیری سفارش ها را تسهیل کرده و از لحاظ زمان و بودجه، صرفه جویی قابل توجهی به همراه دارد. بعلاوه دکور پخش امکاناتی را در اختیار قرار می دهد که روش های سنتی فاقد آن امکانات هستند. بعضی افراد تمایل دارند از روش هایی استفاده کنند که به آن عادت دارند و تمایل چندانی به استفاده از سیستم های جدید ندارند، اما تجربه و آمار نشان داده اگر یک تکنولوژی، مکانیسم یا ... جدید با نیازسنجی و اجرای صحیح همراه بوده باشد، معمولا افراد بعد از چند نوبت استفاده از آن، آن را به سیستم قدیمی ترجیح داده و دیگر حاضر به استفاده از سیستم قدیمی نیستند.

با استفاده از دکور پخش:

- بجای سفارش محصولات چند برند محدود، می توانید تمامی محصولات تمامی برندهای مطرح را بصورت آنلاین جستجو، مشاهده، بررسی، مقایسه و سفارش دهید.

- بجای آنکه برای ثبت و پیگیری سفارش، با تامین کنندگان مختلف در ارتباط باشید، تمامی سفارش های خود را در بستر دکور پخش، ثبت و پیگیری کنید.

- برای خرید اعتباری و اقساطی بجای آنکه نیاز باشد نزد تامین کنندگان مختلف تایید اعتبار شوید، کافیست یک نوبت توسط دکور پخش تایید اعتبار شوید تا بتوانید تا سقف تعیین شده، تمامی محصولات عرضه شده در بستر دکور پخش را بصورت اعتباری یا اقساطی سفارش دهید.

- می توانید در تمامی ساعات شبانه روز و تمامی روزهای سال، سفارش های خود را ثبت و مشاهده کنید.

- علاوه بر صرفه جویی قابل توجه در زمان و برخی هزینه های جانبی؛ با بهره مندی از تخفیف های متنوع، قیمت محصولات برای شما کمتر از قیمت کارخانه تمام می شود: 5٪ تخفیف اولین خرید، 2٪ تخفیف خرید نقدی، قرعه کشی تخفیف 50 و 100 درصدی، جشنواره­های فروش و ... .

- و ...

- و مزایا و ویژگی های منحصر به فردی که بر اساس طرح جامع تدوین شده، به مرور به پلتفرم دکور پخش افزوده خواهد شد.

عضویت و حساب کاربری

در این خصوص از شما مصرف کننده عزیز پوزش می طلبیم.

دکور پخش پلتفرمی است جهت عرضه مستقیم محصولات دکوراتیو توسط تولیدکنندگان و واردکنندگان به فروشندگان اینگونه محصولات. اما همانطور که مشاهده می کنید، تصاویر و اطلاعات تمامی محصولات (غیر از قیمت) علاوه بر فروشندگان، جهت آشنایی و مقایسه در دسترس مصرف کنندگان عزیز نیز قرار دارد. پس از آشنایی، مقایسه و انتخاب محصولات مورد نظر،‌ می توانید آنها را از طریق فروشندگان تزئینات داخلی یا پرده فروشان سفارش دهید.

فقط کافیست هنگام ثبت نام، در بالای فرم ثبت نام، تیک «من همکار هستم» را بدون تغییر باقی بگذارید (این گزینه بصورت پیشفرض فعال است، به این معنی که شما به عنوان همکار ثبت نام می کنید). پس از تایید عضویت شما به عنوان همکار، می توانید وارد حساب کاربری خود شده، قیمت محصولات را مشاهده کرده و سفارش های خود را ثبت کنید.

تا قبل از تایید شماره تلفن همراه و ایمیل، می توانید آنها را از طریق پروفایل کاربری خود ویرایش کنید، اما پس از تایید آنها، امکان تغییر آنها از طریق پروفایل کاربری وجود ندارد. چنانچه پس از تایید شماره تلفن همراه یا ایمیل، تمایل داشتید هر یک از آنها را تغییر دهید، موضوع را با ذکر شماره تلفن همراه یا ایمیل جدید به همکاران پشتیبانی دکور پخش اطلاع دهید.

در خصوص اطلاعات شخصی و محل کسب، تا قبل از تایید عضویت شما به عنوان همکار، امکان ویرایش آنها توسط شما وجود دارد، اما پس از آن، چنانچه بنا به هر دلیل تمایل به ویرایش آنها داشتید، لطفا موضوع را به همکاران پشتیبانی دکور پخش اطلاع دهید.

در خصوص اطلاعات حساب بانکی عودت وجه، تا قبل از تایید حساب بانکی مربوطه، امکان ویرایش آن توسط شما وجود دارد، اما چنانچه پس از تایید تمایل به تغییر آن داشتید، لطفا موضوع را به همکاران پشتیبانی دکور پخش اطلاع دهید.

در خصوص اطلاعات مرتبط با اعتبارسنجی، چنانچه درخواست استفاده از اعتبار ماهانه یا خرید اقساطی ثبت کرده باشید، تا پیش از تایید اعتبار، امکان ویرایش اطلاعات مربوطه توسط شما وجود دارد، اما پس از تایید اعتبار، چنانچه تمایل به تغییر اطلاعات ثبت شده در آن بخش دارید، لطفا موضوع را به همکاران پشتیبانی دکور پخش اطلاع دهید.

با کلیک بر روی لینک یا آیکون «ورود»، پنجره ورود به حساب کاربری را فراخوانی کرده و در آن پنجره بر روی لینک «فراموشی رمز عبور» کلیک کنید تا پنجره بازیابی کلمه عبور فراخوانی شود. در این پنجره، شماره تلفن همراه یا ایمیلی که در دکور پخش ثبت کرده اید را در کادر بالایی وارد کنید، همچنین کد امنیتی که در همین پنجره به شما نمایش داده می شود را در کادر پایینی وارد کرده و سپس بر روی دکمه «بازیابی کلمه عبور» کلیک کنید. لینک بازیابی کلمه عبور برای شما پیامک یا ایمیل می شود. با کلیک بر روی لینک ارسالی، وارد صفحه تعریف کردن رمز عبور جدید می شوید و می توانید در آنجا برای خود کلمه عبور جدید تعریف کنید.

لطفا دقت کنید برای دریافت لینک بازیابی، حتما شماره تلفن همراه یا ایمیلی را که در دکور پخش ثبت کرده اید وارد کنید.

اگر بدین منظور، شماره همراه خود را به شکل صحیح وارد کردید و لینک بازیابی برای شما پیامک نشد، پس از تلاش مجدد و گذشت چند دقیقه، اگر موضوع همچنان مرتفع نشد، لطفا موضوع را به همکاران پشتیبانی اطلاع دهید.

و اگر بدین منظور، ایمیل خود را به شکل صحیح وارد کردید و لینک بازیابی برای شما ایمیل نشد، لطفا بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید و پس از تلاش مجدد و گذشت چند دقیقه، اگر موضوع همچنان مرتفع نشد، موضوع را به همکاران پشتیبانی اطلاع دهید.

از طریق منوی دسترسی سریع >‌ تغییر کلمه عبور یا منوی دسترسی سریع > پروفایل من و رفتن به بخش تغییر کلمه عبور، به صفحه مربوط به تغییر کلمه عبور بروید. در این صفحه در کادر اول کلمه عبور فعلی و در کادر دوم و سوم کلمه عبور جدید خود را وارد کرده و سپس بر روی دکمه تغییر کلمه عبور کلیک کنید.

از طریق منوی دسترسی سریع >‌ تغییر کلمه عبور یا منوی دسترسی سریع > پروفایل من و رفتن به بخش تغییر کلمه عبور، به صفحه مربوط به تغییر کلمه عبور بروید. در این صفحه در کادر اول کلمه عبور فعلی و در کادر دوم و سوم کلمه عبور جدید خود را وارد کرده و سپس بر روی دکمه تغییر کلمه عبور کلیک کنید.

مالی

دکور پخش بابت خدمات خود، هیچگونه هزینه ای، اعم از حق عضویت، کمیسیون و ... دریافت نمی­کند و صرفا از محل صرفه جویی انجام شده برای تامین کنندگان محترم، درصد بسیار کمی از قیمت پایه محصولات (فهرست قیمت تامین کنندگان که مختص همکاران است) را بر اساس توافق انجام شده با تامین کنندگان محترم دریافت می­کند. این درصد متناسب با نوع محصولات و ... برای تامین کنندگان مختلف می­تواند متفاوت باشد.

این درصد به قیمت پایه محصولات اضافه نمی شود، بنا براین نه تنها قیمت پایه محصولات در پلتفرم دکور پخش معادل فهرست قیمت تامین کنندگان به همکاران محترم است، بلکه با استفاده از تخفیف های متنوعی که در این پلتفرم به همکاران عزیز تقدیم می شود، قیمت نهایی محصولات برای همکاران محترم، در نهایت کمتر از قیمت عرضه شده در فهرست قیمت های تامین گنندگان می باشد.

یکی از مهمترین سیاست­های ما خدمت رسانی حداکثری به همکاران محترم است و با نگاه بلند مدت به درآمدزایی و رسیدن به نقطه سودآوری نگاه می کنیم.

از محل صرفه جویی های مستقیم و غیر مستقیمی که استفاده از پلتفرم دکور پخش برای تامین کنندگان گرامی دارد و با بهره گیری از قانون سود کمتر + خدمت رسانی به افراد بیشتر.

بصورت نقد:

- آنلاین (با اتصال به درگاه پرداخت بانک)

- انواع شیوه های غیر آنلاین شامل کارت به کارت، حساب به حساب اینترنتی، پایا، ساتنا، فیش بانکی و چک روز

- کیف پول (موجودی نقد)

همان مفهوم رایج در اغلب پلتفرم ها و وب سایت ها: وجه نقد شما که در پروفایل کاربریتان ذخیره می شود و هر زمان که بخواهید می توانید از آن برای پرداخت وجه سفارش های خود استفاده کرده یا درخواست عودت موجودی آن را ثبت کنید.

پس از ورود به حساب کاربری،‌ از طریق منوی دسترسی سریع >‌ خلاصه وضعیت مالی یا منوی دسترسی سریع > پروفایل من > بخش موجودی و اعتبار، بر روی دکمه افزایش موجودی کلیک کنید. پس از آن پنجره ای باز می شود که از طریق آن می توانید مبلغ مورد نظر را با اتصال به درگاه بانک بصورت آنلاین پرداخت کنید و یا مبلغ مورد نظر را از طریق روش های غیر آنلاین پرداخت و اطلاعات پرداخت را در این پنجره وارد کنید.

هر زمان که تمایل داشتید پس از ورود به حساب کاربری، از طریق منوی دسترسی سریع >‌ خلاصه وضعیت مالی  یا  پروفایل من > موجودی و اعتبار، بر روی دکمه درخواست عودت موجودی نقد کلیک کرده و در پنجره باز شده مبلغ مورد نظر را (تا سقف موجودی کیف پول شما) وارد کرده و بر روی دکمه تایید کلیک کنید. پس از ثبت موفق درخواست، حداکثر تا پایان کاری روز بعد، مبلغ به حساب بانکی شما (حسابی که در پروفایل کاربری خود آن را جهت عودت موجودی نقد تعریف کرده اید) عودت داده خواهد شد. عملیات بانکی مربوطه معمولا بصورت پایا ثبت شده و در سیکل های مشخص بانکی انجام می شود. در صورت مواجهه با چند روز تعطیلی رسمی یا اضطرار، می توانید بلافاصله پس از ثبت درخواست، موضوع را به همکاران پشتیبانی اطلاع دهید و ما سعی می کنیم مبلغ مورد نظر را خارج از سیکل کاری پایا، بصورت حساب به حساب اینترنتی یا کارت به کارت به حساب بانکی شما منتقل کنیم. از آنجا امکان لغو تراکنش پایا وجود ندارد، باید حتما موضوع را بلافاصله پس از ثبت درخواست، به همکاران پشتیبانی اطلاع دهید.

با استفاده از اعتبار ماهانه یا تسهیلات خرید اقساطی.

در پروفایل کاربری، بخش اطلاعات مرتبط با اعتبار سنجی > اطلاعات پایه، برای هر یک از این دو موضوع، بصورت جداگانه تیک درخواست مربوطه را علامت بزنید و مبلغ اعتبار موردنظرتون را به همراه نوع ضمانتنامه مشخص کنید. برای اعتبار خرید اقساطی، حداکثر مدت راس چک بازپرداخت اقساط را هم (چند ماه و چند روز) مشخص کنید. اعدادی که اینجا وارد می کنید، سقف اعتبار درخواستی شما هستند.

اطلاعات خواسته شده در تب های بعدی (محل کسب، محل سکونت، حساب بانکی، معرف ها، سابقه همکاری) را هم ثبت و در نهایت در بخش بارگذاری مدارک، تصویر مدارک خواسته شده رو بارگذاری کنید.

اگر ثبت اطلاعات خواسته شده در بخش اطلاعات مرتبط با اعتبار سنجی براش شما مشکل است، موضوع را به همکاران ما در بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا اطلاعات خواسته شده بصورت تلفنی از شما دریافت و در سیستم ثبت شود. تصویر مدارک خواسته شده را هم بهتر است اسکن و ارسال کنید، اما اگر براتون مقدور نبود، با موبایل از آنها عکس گرفته و برای همکاران پشتیبانی ارسال کنید. لطفا توجه فرمایید عکس های تهیه و ارسال شده باید از حداقل کیفیت لازم برخوردار باشند، بگونه ای که مطالب درج شده در آنها خوانا باشند. همچنین برخی نرم افزار های پیام رسان مثل واتساپ کیفیت تصویر ارسالی را خیلی کاهش میدن و ترجیح بر این است که تصاویر را با نرم افزارهای فشرده ساز بصورت فایل zip یا rar درآورده و بعد ارسال کنید تا در نرم افزارهای پیام رسان دچار افت کیفیت نشوند. پیام رسان هایی مانند تلگرام که کیفیت تصویر رو کم تر کاهش می دهند، برای ارسال تصویر مناسب تر هستند. البته اگر تصاویر را با استفاده از تلگرام بصورت تصویر ارسال نکنید و بصورت فایل ارسال کنید، افت کیفیت نخواهند داشت.

همکاران ما پس از بررسی، مبلغ سقف اعتبار تخصیص داده شده شما به هر یک از این دو موضوع را در سیستم ثبت می کنند و شما می توانید آنها را با مراجعه به پروفایل کاربری، بخش اطلاعات مرتبط با اعتبار سنجی > اطلاعات پایه، مشاهده فرمایید. سقف اعتبار ماهانه تایید شده، همچنین در بخش خلاصه وضعیت مالی یا موجودی و اعتبار هم قابل مشاهده است.

پس از تایید اعتبار و تعیین سقف اعتبار ماهانه و اعتبار تسهیلات خرید اقساطی، می توانید وجه سفارش ها از طریق یکی از این دو روش تا سقف اعتبار تعیین شده مربوطه پرداخت کنید.

در پروسه ثبت سفارش (سبد خرید)، وقتی به صفحه شیوه پرداخت رسیدید، اگر مبلغ سفارش از موجودی کیف پول شما بیشتر نباشد، گزینه استفاده از مانده موجودی نقد برای شما فعال است. آن را انتخاب و بر روی دکمه ادامه ثبت سفارش کلیک کنید و در نهایت در صفحه بعدی، پس از بازبینی جزئیات سفارش، با کلیک بر روی دکمه ثبت سفارش، سفارش خود را بصورت نهایی ثبت کنید. وجه سفارش بصورت خودکار از موجودی کیف پول شما کسر و پرداخت می شود.

در پروسه ثبت سفارش (سبد خرید)، وقتی به صفحه شیوه پرداخت رسیدید، اگر اعتبار ماهانه شما تایید شده باشد، بدهی معوق اعتبار ماهانه نداشته باشید (بدهی ماه قبل اعتبار ماهانه خود را تا روز بیست و پنجم  ماه قبل پرداخت کرده باشد) و مبلغ سفارش از مانده اعتبار ماهانه شما بیشتر نباشد، گزینه استفاده از مانده اعتبار ماهانه برای شما فعال است. آن را انتخاب و بر روی دکمه ادامه ثبت سفارش کلیک کنید و در نهایت در صفحه بعدی پس از بازبینی جزئیات سفارش، با کلیک بر روی دکمه ثبت سفارش، سفارش خود را بصورت نهایی ثبت کنید. وجه سفارش بصورت خودکار از اعتبار ماهانه شما کسر و پرداخت می شود.

اگر قبلا اعتبار شما جهت خرید اقساطی تایید و سقف آن تعیین شده است و اگر مبلغ سفارش مورد نظر از مانده اعتبار خرید اقساطی شما کمتر است، در پروسه ثبت سفارش (سبد خرید)، وقتی به صفحه شیوه پرداخت رسیدید، لطفا گزینه نقدی را انتخاب و بر روی دکمه ادامه ثبت سفارش کلیک کنید و در نهایت در صفحه بعدی پس از بازبینی جزئیات سفارش، با کلیک بر روی دکمه ثبت سفارش، سفارش خود را بصورت نهایی ثبت کنید. اما پس از آن مبلغی را برای آن سفارش پرداخت/ثبت نکنید. در اولین ساعات کاری پس از ثبت سفارش، درخواست تسهیلات خرید اقساطی خود را به همکاران پشتیبانی دکور پخش اعلام فرمایید تا همکاران ما پس از بررسی درخواست شما، نتیجه را به شما منعکس نمایند.

پس از ورود به حساب کاربری، از طریق منوی دسترسی سریع > پرداختی ها. یا منوی دسترسی سریع > پروفایل من و سپس رفتن به بخش موجودی و اعتبار.

پس از ورود به حساب کاربری، از طریق منوی دسترسی سریع >‌ خلاصه وضعیت مالی یا منوی دسترسی سریع > پروفایل من > موجودی و اعتبار، بر روی دکمه تسویه بدهی اعتبار ماهانه کلیک کنید. پس از آن پنجره ای باز می شود که از طریق آن می توانید مبلغ مورد نظر را با اتصال به درگاه بانک صورت آنلاین پرداخت کنید و یا مبلغ مورد نظر را از طریق روش های غیر آنلاین پرداخت و اطلاعات پرداخت را در این پنجره وارد کنید.

پس از ورود به حساب کاربری، از طریق منوی دسترسی سریع >‌ خلاصه وضعیت مالی  یا  منوی دسترسی سریع > پروفایل من و سپس رفتن به بخش موجودی و اعتبار، بر روی دکمه افزایش موجودی کلیک کنید. پس از آن پنجره ای باز می شود که از طریق آن می توانید مبلغ مورد نظر را با اتصال به درگاه بانک بصورت آنلاین پرداخت کنید و یا مبلغ مورد نظر را از طریق روش های غیر آنلاین پرداخت و اطلاعات پرداخت را در این پنجره وارد کنید.

پس از ورود به حساب کاربری، از طریق منوی دسترسی سریع > پرداختی ها. یا منوی دسترسی سریع > پروفایل من و سپس رفتن به بخش پرداختی ها.

پردازش و ارسال سفارش

پس از ثبت نهایی و تسویه مبلغ سفارش، بر اساس اینکه محصولات ثبت شده هر سفارش مربوط به چند تامین کننده (تولید کننده یا وارد کننده) باشد، سیستم بصورت خودکار یک تا چند مرسوله برای آن سفارش تعریف کرده و محصولات مربوط به هر تامین کننده را در یک مرسوله جداگانه قرار می دهد.

با توجه به آنکه محصولات دکوراتیو بصورت سفارشی و با ویژگی ها و ... مختلف سفارش داده می شوند، کارشناسان دکور پخش محصولات هر مرسوله را بلحاظ فنی بررسی می کنند و اگر ویژگی ها، سوال ها و ... ای که کاربر انتخاب کرده است مطابق استاندارد و چهارچوب تعریف شده باشند، آن مرسوله را تایید می کند. اگر ویژگی ها، سوال ها و ... مطابق استاندارد نباشند، با هماهنگی کاربر، موضوع را مرتفع می کنند. پس از آن کارشناسان تامین کننده نیز آیتم های مرسوله را بررسی کرده و اگر در تامین و تولید آن مشکلی نباشد، آن را در صف تولید قرار می دهند و اگر مورد یا مشکلی در اینخصوص باشد، موضوع از طریق پشتیبانی دکور پخش به کاربر محترم منعکس می شود. پس از آماده شدن محصولات مربوط به هر مرسوله، آن مرسوله توسط تامین کننده جهت ارسال تحویل شرکت عامل ارسال (باربری و ...) می شود و اطلاعات بارنامه (تاریخ، شماره بارنامه و تعداد بسته) در سیستم ثبت می شود.

اگر بدلیل تعدد آیتم های سفارشی مربوط به یک تامین کننده یا بنا به هر دلیل دیگری، نیاز باشد یک تامین کننده، آیتم های سفارشی یک سفارش را طی بیش از یک مرسوله ارسال کند، می تواند در سیستم برای آن سفارش، مرسوله جدیدی تعریف کرده و مشخص کند کدام یک از آیتم های آن سفارش طی آن مرسوله ارسال شوند. در اینگونه مواقع، در صورت نیاز هماهنگی لازم با کاربر عزیز توسط همکاران پشتیبانی دکور پخش صورت خواهد پذیرفت.

هر زمان که تمایل داشته باشید می توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش سفارش هایی که در روزهای تعطیل یا ساعت‏ های غیرکاری ثبت می‌‏شوند، در اولین ساعت های کاری روز بعد پردازش می شوند.

پیشنهاد ما این است برای آنکه از مزایای ثبت آنلاین سفارش بهره مند شوید (مشاهده و مقایسه قیمت و ویژگی های محصولات مختلف، دقت در ثبت مشخصات و جزئیات سفارش، تسریع فرایند ثبت و پردازش سفارش و ...)، سفارش های خود را حتی الامکان بصورت آنلاین (از طریق سایت) ثبت فرمایید، اما اگر به هر دلیل امکان یا تمایل ثبت آنلاین ندارید، در ساعات کاری همکاران فروش و پشتیبانی دکور پخش جهت ثبت تلفنی سفارش های شما و یا از طریق واتساپ و تلگرام، آماده خدمت رسانی هستند.

این مدت برای محصولات مختلف متفاوت است. در صفحه معرفی هر محصول، مدت زمان آماده سازی و ارسال آن درج شده است. مدت درج شده هر محصول، توسط تامین کننده آن محصول مشخص شده و دکور پخش هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد.

منظور از مدت زمان آماده سازی یا ارسال، فاصله زمانی بین تایید نهایی سفارش و تسویه مبلغ آن توسط کاربر تا تحویل مرسوله مربوطه به شرکت عامل ارسال (باربری و ...) می باشد. طبیعتا مدت زمانی که پس از ثبت سفارش طول می کشد تا کاربر مبلغ سفارش را تسویه کند یا مدت زمانی که طول می کشد شرکت عامل ارسال مرسوله را به مقصد برساند، جزء زمان درج شده مذکور نمی باشد.

چنانچه مدت زمان آماده سازی آیتم های یک مرسوله متفاوت باشد، طبیعتا مدت زمان آماده سازی و ارسال آن مرسوله معادل بیشترین زمان آماده سازی آیتم های آن مرسوله می باشد. به عنوان مثال اگر مرسوله ای شامل 3 آیتم سفارش با مدت زمان های ارسال 2، 3 و 5 روز باشد، مدت زمان آماده سازی و ارسال آن مرسوله 5 روز می باشد.

هر کاربر می تواند از طریق پروفایل کاربری > اولویت های ارسال؛ دو روش (وسیله) ارسال پیشفرض برای ارسال سفارش های خود تعیین کند.

هر یک از این دو روش پیشفرض، می توانند یکی از انواع زیر باشند:

1- باربری

2- شرکت اتوبوس رانی

3- قطار

4- چاپار یا تیپاکس (جهت بسته­های کوچک و متوسط)

 5- هواپیما

برای هر یک از دو روش، بر حسب لزوم نام شرکت عامل ارسال (نام باربری، تعاونی اتوبوس، شرکت هواپیمایی و ...)، نام پایانه مبداء و نام پایانه مقصد را نیز بصورت جداگانه تعیین و ثبت می فرمایید.

هنگام ثبت سفارش، در صفحه اطلاعات ارسال، دو وسیله پیشفرضی که تعریف کرده اید نمایش داده می شود. هم می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید، هم می توانید شیوه دیگری مختص آن سفارش بخصوص، ثبت کنید.

در مواردی که بنا به درخواست شما سفارش توسط چاپار یا تیپاکس ارسال می شود (برای بسته­های کوچک و متوسط)، نشانی مقصد؛ نشانی محل کسب شما خواهد بود. در این موارد،‌ چنانچه تمایل دارید مرسوله به نشانی دیگری ارسال شود، می توانید هنگام ثبت سفارش، در صفحه اطلاعات ارسال، نشانی مورد نظر را در کادر نشانی اختصاصی ثبت کنید.

به شرح مذکور، چنانچه شما برای ارسال یک سفارش، روش اختصاصی تعریف کرده باشید، اگر برای هر یک از تامین کنندگان، ارسال مرسوله مربوطه از طریق روش اختصاصی تعیین شده مقدور نباشد، همکاران ما جهت هماهنگی شیوه ارسال جایگزین، با شما تماس خواهند گرفت.

چنانچه برای ارسال سفارش یکی از روش های پیشفرض (وسیله یا اولویت 1 و 2) خود را مشخص کرده باشید، اگر برای هر یک از تامین کنندگان، ارسال مرسوله مربوطه از طریق روش مشخص شده مقدور نباشد، مرسوله را بوسیله روش پیشفرض دیگر ارسال خواهند کرد و اگر از طریق هیچ یک از دو وسیله پیشفرض مقدور نباشد، همکاران ما جهت هماهنگی شیوه ارسال جایگزین، با شما تماس خواهند گرفت.

تمامی روش­های ارسال موجود، بصورت پس کرایه هستند و مستقیما توسط کاربران عزیز به شرکت های عامل ارسال پرداخت می شوند و دکور پخش هیچ دخل و تصرف، منفعت و ... در آنها ندارد.

هزینه ارسال به ترمینال­های اتوبوس، راه آهن و فرودگاه نیز به عهده کاربر است. این هزینه­ها با توجه به کرایه های درون شهری و حجم مرسوله متغیر است و پس از مشخص شدن، به کاربران عزیز اعلام و از آنها دریافت می شود. 

پس از ورود به حساب کاربری، از طریق منوی دسترسی سریع > سفارش ها. یا منوی دسترسی سریع > پروفایل من و سپس رفتن به بخش سفارش ها.

در پروسه ثبت سفارش، می توانید تا قبل از نهایی کردن سفارش،‌ هر یک از آیتم های آن را حذف یا ویرایش کنید. اما پس از ثبت نهایی سفارش، امکان حذف یا ویرایش سفارش وجود ندارد.

چنانچه تا پایان روز دوم بعد از سفارش هیچ مبلغی را برای سفارش پرداخت/ثبت پرداخت نکنید، آن سفارش بصورت خودکار لغو می شود.

چنانچه پس از ثبت نهایی سفارش تمایل به ویرایش آن داشتید، می توانید هیچ مبلغی را برای آن سفارش پرداخت نکرده و بجای آن سفارش جدیدی  با مشخصات مورد نظر ثبت کنید. از آنجا که برای سفارش اول هیچ مبلغی پرداخت نکرده اید، تا پایان روز دوم بعد از ثبت آن، بصورت خودکار لغو می شود.

امکان ویرایش آیتم های (اقلام) سفارش های شما عزیزان یا اضافه کردن آیتم به سفارش برای ما وجود ندارد، اما چنانچه تمایل داشته باشید این امکان برای ما وجود دارد تا یک یا چند آیتم سفارش شما را حذف کنیم. بنا بر این چنانچه پس از ثبت نهایی یک سفارش تمایل به حذف یک یا چند آیتم آن داشتید، می توانید موضوع را به همکاران پشتیبانی دکور پخش اطلاع دهید تا آیتم یا آیتم های مربوطه از سفارش شما حذف شوند.

اگر برای سفارش مورد نظر مبلغی پرداخت کنید، تا قبل از آنکه تامین کنندگان مرتبط با محصولات آن سفارش، تولید محصولات را شروع کنند، می توانید درخواست ویرایش یا لغو آن را به همکاران پشتیبانی اطلاع دهید، اما پس از آنکه تولید محصولات توسط تامین کنندگان محترم شروع شود، بدلیل سفارشی بودن محصولات، با عرض پوزش متاسفانه امکان ویرایش یا لغو کردن آنها وجود ندارد.

گارانتی، خدمات پس از فروش و مرجوع کردن کالا

با توجه به آنکه بسیاری از محصولات دکوراتیو مطابق سفارش کاربران عزیز و بصورت سفارشی تولید می شوند، امکان ثبت درخواست مرجوع کردن کالا، تنها در صورت مغایرت کالای ارسال شده (نوع، ابعاد، رنگ یا سایر مشخصات فنی و ظاهری) یا معیوب بودن آن مقدور می­باشد، مشروط به آنکه ظاهر بسته بندی مرسوله مربوطه کاملا سالم باشد و کالا توسط شرکت عامل ارسال صدمه ندیده باشد.

خواهشمندیم چنانچه بسته بندی (کارتن، نایلن و ...) مرسوله ارسالی صدمه دیده است و یا به هر ترتیب قابل تشخیص است که به کالا آسیب فیزیکی وارد شده، از تحویل گرفتن مرسوله از شرکت عامل ارسال (باربری، شرکت اتوبوس رانی و ...) اکیدا اجتناب فرمایید، چرا که در این شرایط شرکت عامل ارسال، مسئول و ضامن جبران خسارت می باشد.

همچنین لطفا توجه داشته باشید منظور از مغایرت رنگ، اختلاف رنگ کلی است (مثلا بجای رنگ قرمز، رنگ آبی یا بجای طرح کد شماره 10، طرح کد شماره 20 استفاده شده) و شامل اختلاف رنگ ناشی از تفاوت شدت و جنس نور محیط عکاسی از محصول، با محیط شما نمی باشد.

با عنایت به پاسخ پرسش قبلی، چنانچه کالای مورد نظر شرایط عودت را دارد، لطفا از سفارش دریافت شده عکس گرفته و با ذکر شماره سفارش و شرح مغایرت برای همکاران پشتیبانی دکور پخش تلگرام یا واتزاپ کنید. پس از تایید مغایرت، کالای مورد نظر عینا همانگونه که دریافت کرده اید (به همراه همه ملحقات و در همان بسته بندی دریافت شده)، برای تامین کننده ارسال فرمایید. پس از آنکه کالا توسط تامین کننده دریافت و مغایرت تایید شد، هماهنگی لازم جهت ارسال مجدد سفارش یا عودت وجه انجام خواهد شد.

تامین کنندگان محترم و دکور‌پخش همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کنند تا کلیه سفارش ‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست کاربران عزیز در سراسر کشور برسد. در همین راستا، سفارش ها را در مراحل مختلف (از جمله حین بسته بندی) بررسی می­کنند و در نهایت در هنگام تحویل به شرکت عامل ارسال نیز، مامور ارسال مجدد بسته بندی را بررسی کرده و تنها در صورتی مرسوله را جهت ارسال تحویل شرکت عامل ارسال می­دهد که بسته بندی مرسوله کاملا سالم باشد.

بنابراین درج اطلاعات مرسوله ارسال شده در سیستم، به این معنی است که مرسوله مربوطه با صحت کامل تحویل شرکت عامل ارسال شده و چنانچه بسته بندی کالا صدمه دیده است، مسوولیت صدمه وارده بر عهده شرکت عامل ارسال است.

لطفا هنگام دریافت مرسوله ها، بسته بندی آنها را چک کنید تا کاملا سالم باشد و اثر ضربه، زمین خوردگی و ... در آنها نباشد و حتی المقدور از سلامت فیزیکی محتویات مرسوله اطمینان حاصل کنید، علی الخصوص درمورد کالاهای شکستنی و ظریف.

بنا به شرح مذکور، لطفا از تحویل گرفتن کالای آسیب دیده از شرکت عامل ارسال اکیدا خودداری فرمایید.

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید حداکثر یک روز کاری پس از رسیدن مرسوله به مقصد، به پشتیبانی دکورپخش اطلاع داده شده و پس از هماهنگی لازم، در صورت نیاز کلیه متعلقات کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت عامل ارسال، توسط همان شرکت برای تامین کننده آن مرسوله ارسال شود.

شرایط و ضوابط گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات مختلف، متفاوت و عینا همان چیزی است که تولیدکنندگان و وارد کنندگان محترم برای محصولات مختلف اعلام کرده اند.

همانطور می دانید، دکور پخش پلتفرمی است جهت تسهیل خدمت رسانی تامین کنندگان محترم به فروشندگان عزیز و تمامی کالاها مستقیما توسط تامین کنندگان محترم تامین و ارسال می شوند. دکور پخش هیچ دخالتی در قیمت گذاری، گارانتی و خدمات پس از فروش ندارد، اما در راستای خدمت رسانی مناسب، چنانچه کالایی مشمول ضوابط استفاده از گارانتی باشد، هماهنگی و همکاری لازم را با طرفین جهت استفاده از گارانتی مربوطه بعمل می آورد. بنابراین چنانچه کالای مورد نظر شما مشمول ضوابط استفاده از گارانتی می باشد، لطفا موضوع را به پشتیبانی دکور پخش اطلاع دهید تا هماهنگی و اقدامات لازم درخصوص آن انجام شود.