فیلتر کردن

پرده برقی شید

حذف همه

پرده برقی شید

(نمایش 0 - 1 محصول از 0)
موردی یافت نشد.

خرید پرده برقی شید

پرده برقی شید یکی از انواع پرده برقی می‌باشد که اساساٌ این نوع پرده به نسل بروز شده پرده‌های قدیمی گفته می‌شود. به عبارتی پرده برقی شید که خود نوعی از پرده برقی می‌باشد، مجهز به مکانیز برقی است و شما می‌توانید صرفاٌ به کمک ریموت کنترل (Remote-Controlled) اقدام به باز و بستن پرده برقی نمایید. اما در خصوص پرده برقی شید نیز لازم به ذکر است که این نوع پرده معمولا با یک لایه پارچه با طرح چاپی است و همان گونه که از نام آن مشخص می‌باشد، کاملاٌ الکتریکی است و شما می‌توانید با استفاده از یک ریموت آنرا باز کنید و ببندید!

اما در این بین ممکن است پرده شید رول را در صورت مراجعه به فروشگاه‌های پرده شنیده باشید و با این نوع پرده آشنا نباشید. با این وجود پرده شید رول چه تفاوتی نسبت به پرده برقی شید دارد؟ تنها تفاوت پرده شید رول این است که این پرده علیرغم اینکه یک طرح چاپی بر روی آن درج شده، اما بر روی رول متصل می‌شود و این رول نیز ممکن است یا پلاستیکی باشد و یا فلزی. حال شما می‌توانید پرده شید رول را یا به‌صورت برقی سفارش دهید و یا به‌صورت دستی!

ویژگی‌های پرده برقی شید

پرده شید برقی چه ویژگی‌هایی دارند؟ این سؤال مهمی می‌باشد که پیش از خرید پرده برقی شید برای شما عزیزان پیش خواهد آمد و اگر مایل به خریدی مطمئن هستید، باید نسبت به این پرده اطلاعات لازم و کافی را کسب کنید تا بتوانید گزینه ایده آل خود را تهیه نمایید. با این وجود از مهم‌ترین ویژگی‌های پرده برقی شید می‌توان به این موارد اشاره نمود:

1. قیمت مقرون به صرفه

اگر مایل به خرید پرده برقی هستید، گزینه‌های مختلف و متعددی پیش روی شما هستند که شما می‌توانید براساس بودجه‌ای که دارید، گزینه مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید. این در حالی است که پرده برقی شید دارای قیمت مقرون به صرفه‌ای نسبت به سایر پرده‌های برقی است که در بازار ایران وجود دارند. بنابراین اگر بودجه و هزینه برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توانید پرده برقی شید را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه خریداری کنید.

2. مقاومت بالا

منظور از مقاومت در پرده برقی شید چیست؟! منظور از مقاومت در پرده برقی شید این است که این پرده به مرور زمان که در مقابل نور خورشید قرار می‌گیرد، مقاومت خود را از دست ندهد و تا مدت زمان طولانی بتواند در مقابل نور خورشید مقابله کند. با این وجود اگر این شاخصه مهم نیز برای شما اهمیت دارد، پرده برقی شید بهترین گزینه ممکن پیش روی شماست.

3. تنوع بالا در طرح و رنگ

موضوعی که در پرده برقی شید بسیار مطرح است، این می‌باشد که در خرید پرده برقی شید، شما هیچ محدودیتی در رنگ و طرح ندارید! از این رو اگر از طراحی‌های ساده در پرده‌های مختلف خسته شده اید و به دنبال یک تنوع خوشایند هستید، پرده برقی شید می‌تواند گزینه ایده آلی باشد.

4. نصب آسان

یکی دیگر از ویژگی‌های پرده برقی شید نسبت به سایر پرده‌های برقی این است که پروسه نصب این پرده  آسان می‌باشد. اما توصیه کلی که داریم  این است که پروسه نصب پرده برقی شید باید توسط افرادی که در این زمینه دانش لازم دارند صورت گیرد؛ چرا که هر گونه اشتباه در حین نصب پرده برقی شید می‌تواند وقت زیادی از شما را بگیرد.

5. تمیز کردن بی دردسر

اگر در بازه‌های زمانی مختلف اقدام به تمیز کردن پرده‌ها می‌کنید و به تمیز بودن پرده‌ها اهمیت می‌دهید، پرده برقی شید نیز گزینه مناسبی برای شماست. به چه دلیل؟!

با توجه به جنس پرده برقی شید و میزان مقاومت آن، شما می‌توانید با استفاده از یک دستمال نسبتاٌ مرطوب اقدام به تمیز کردن پرده برقی شید نمایید. بنابراین پروسه تمیز کردن پرده برقی شید نیز آسان می‌باشد.

6. امکان شستشوی پرده برقی شید

ممکن است با توجه به عنوان «برقی» در پرده برقی شید به اشتباه برداشت کنید که این نوع پرده تماماٌ به جریان برق متصل می‌باشد و شما نمی‌توانید این پرده را بشویید! اما این یک باور نادرست می‌باشد و باید به اطلاع شما  برسانیم که شما عزیزان می‌توانید پرده برقی شید را به سادگی همانند سایر پرده‌ها بشویید و از آن نیز همانند روز اول استفاده کنید. بنابراین هیچ محدودیتی در خصوص شستشوی پرده برقی شید نیست!

معرفی کاربردهای پرده برقی شید

در خصوص کاربردهای پرده برقی شید باید به اطلاع شما برسانیم که مهم‌ترین کاربرد پرده برقی شید و سایر مدل‌های پرده که می‌توانید آنها را خریداری و استفاده کنید، حفظ حریم شخصی و خصوصی شما می‌باشد. بنابراین اولین کاربرد پرده برقی شید، حفظ حریم شخصی و خصوصی شما عزیزان می‌باشد. دومین کاربرد پرده برقی شید این است که شما می‌توانید براساس طراحی صورت گرفته شده در خانه، شرکت، مدارس و سازمان‌ها نصب کنید و این گونه نیست که این پرده صرفا مخصوص یک محیط باشد!

لازم به ذکر است که پرده برقی شید بیشتر برای اتاق‌های کنفرانس کاربرد دارد؛ از این رو اگر کنترل میزان نور ورودی اتاق کنفرانس در طول روز برای شما اهمیت بالایی دارد، پرده برقی شید گزینه مناسب و ایده آلی برای شما می‌باشد. همچنین سومین کاربرد پرده برقی شید، هوشمند سازی محلی است که این پرده را در آن نصب می‌کنید؛ چرا که شما می‌توانید تنها با استفاده از یک ریموت کنترل، میزان بالا و پائین بودن پرده را کنترل کنید و دیگر نیازی به روش‌های سنتی و قدیمی برای بالا و پائین کردن ارتفاع پرده نداشته باشید.

چهارمین کاربرد پرده برقی شید که ما قصد معرفی آنرا داریم، طول عمر مفید بالای این نوع پرده است؛ چرا که اگر پرده برقی شید را از فروشگاه‌های مجاز خریداری کنید، هم از جنس مطلوبی برخوردار خواهد بود و هم اینکه طول عمر مفید زیادی خواهد داشت. اما آخرین و پنجمین کاربرد پرده برقی شید این است که با توجه به پیشرفت فناوری ساخت این نوع پرده ها، می توانید آنها را با سیستم های خانه هوشمند ادغام (Integration with Smart Home Systems) کنید و به نحوی متفاوت این پرده را مدیریت و کنترل نمایید.

مزایای استفاده از پرده برقی شید

استفاده از پرده برقی شید بدون شک دارای مزایایی می‌باشد که شما با خرید این نوع پرده می‌توانید به تمام این مزایا دسترسی پیدا کنید. این در حالی می‌باشد که تمام پرده‌هایی که شما اقدام به خرید آنها می‌کنید، دارای مزیت‌های خاص خودشان می‌باشند و پرده برقی شید نیز در این زمینه مستثنا نیست! به همین ترتیب در ادامه با رایج‌ترین مزایای استفاده از پرده برقی شید آشنا خواهید شد:

 1. مجهز به موتور برقی برای کنترل پرده.

 2. مجهز به ریموت کنترل برای بالا و پائین کردن پرده.

 3. حفظ حریم شخصی و خصوصی.

 4. امکان شستشوی پرده برقی شید.

نوع پارچه پرده برقی شید

نوع پارچه‌ای که در پرده برقی شید استفاده می‌شود، از پارچه وتور می‌باشد؛ این در حالی می‌باشد که از پارچه وتور دو لایه در طراحی و ساخت پرده برقی شید استفاده می‌شود. بنابراین اگر مایل به خرید پرده برقی شید هستید، باید از این موضوع هم مطلع باشید. از طرفی دیگر اگر پارچه‌ای خاص برای پرده برقی شید مدنظر شما می‌باشد، می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد.

مکانیزم پرده برقی شید چگونه است؟

مکانیزم پرده برقی شید چگونه می‌باشد؟ پرده برقی شید چگونه کار می‌کند؟ این سؤال نیز یکی از مهم‌ترین سوالاتی می‌باشد که ممکن است برای شما پیش بیاید و این در حالی است که پیش از خرید پرده برقی شید باید از این موضوع مهم مطلع باشید. در خصوص مکانیزم پرده برقی شید باید به اطلاع شما برسانیم که کار ساده‌ای پیش روی شماست! چرا؟

در صورتی که پرده برقی شید به‌صورت اصولی و صحیح در مکان مدنظر شما نصب شود، تنها با فشردن یک دکمه می‌توانید اقدام به بالا بردن این پرده کنید و با یک دکمه دیگر نیز می‌توانید آنرا به سمت پائین باز کنید!

همچنین یکی از مهم‌ترین سوالات در خصوص مکانیزم پرده برقی شید در زمان‌هایی که برق قطع می‌شود این است که آیا می‌توان این پرده را باز کرد؟!

بله با استفاده از زنجیرهای دستی که به درخواست شما در کنار پرده برقی شید نصب می‌شوند، شما می‌توانید این پرده را بالا و پائین کنید و نگرانی خاصی در زمان‌هایی که با قطعی برق روبرو می‌شوید، نداشته باشید.

ریموت پرده برقی شید

همانگونه که تا این قسمت توضیحات لازم و کافی در خصوص پرده برقی شید داده شده است، متوجه این شده اید که برای کنترل پرده برقی شید شما نیاز به ریموت کنترل پرده برقی شید دارید و اما این بدین معنا نیست که شما می‌توانید با هر کنترلی اقدام به مدیریت و کنترل پرده برقی شید کنید! به عبارتی شما با استفاده ریموت خودروی خود صرفاٌ می‌توانید خودروی خود را کنترل کنید و نمی‌توانید خودروی دیگری را باز و بسته کنید! 

اما در خصوص ریموت کنترل پرده برقی شید باید به اطلاع شما برسانیم که این ریموت کنترل از 1 کانال تا 99 کانال تعیین می‌شود و این گونه نیست که شما با استفاده از هر کنترلی بتوانید این پرده را باز و بسته کنید. با این وجود اگر با خرابی ریموت کنترل قبلی پرده برقی شید روبرو شده اید، می‌توانید ریموت کنترل جدید را از فروشگاه‌های مجاز و معتبر خریداری کنید.

بنابراین پرده ریموت دار شید یکی از مکانیزم های کنترل این پرده هستند که شما می توانید آنرا برای پرده شید برقی خود انتخاب و خریداری کنید.

انواع موتور پرده برقی شید

عاملی که در پرده برقی شید باعث باز و بسته شدن پرده به‌صورت خودکار می‌شود، موتور پرده برقی شید می‌باشد که این قطعه کلیدی و بسیار مهم دارای انواع مختلفی می‌باشد. اما این در حالی است که در میان مدل‌های موتور پرده برقی شید شاهد برخی مدل‌هایی هستیم که طرفداران بیشتری نسبت به سایر مدل دارند. با این وجود از شناخته شده‌ترین انواع موتور پرده برقی شید می‌توان به این موارد اشاره نمود:

1. موتور رسیور دار

منظور از موتور پرده برقی شید رسیوردار این است که وقتی شما با ریموت کنترل اقدام به بالا بردن پرده می‌کنید، یک سیگنال به رسیور موتور ارسال می‌کنید و موتور نیز در راستای سیگنال دریافتی، اقدام به باز کردن پرده می‌کند. این نوع موتور پرده برقی شید، از محبوبیت بالایی برخوردار است و اما این تنها نوع موتور پرده برقی شید نیست و در ادامه با سایر موتورهای پرده برقی شید آشنا خواهید شد.

2. موتور بدون رسیور

کنترل کردن پرده برقی شید با موتور بدون رسیور از طریق دستگاهی می‌باشد که به‌صورت مستقیم به پرده متصل است؛ این نوع پرده در خانه‌های هوشمند نصب می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از یک برنامه موبایلی اقدام به باز و بسته کردن پرده برقی شید نمایید. از این رو این نوع پرده با استفاده از یک دستگاه قابل کنترل هستند و یا حتی می‌توانید برنامه شخصی سازی شده‌ای را در آن تنظیم نمایید که در چه بازه‌های زمانی خاصی در طول روز پرده بالا برود و در  چه بازه‌های زمانی، پرده به سمت پائین باز شود.

3. موتور دو منظوره

موتور دو منظوره به موتورهایی گفته می‌شوند که شما هم می‌توانید با استفاده از ریموت کنترل آنرا کنترل کنید و هم با استفاده از دستگاه هوشمند! با این وجود اگر مایل هستید که هم با استفاده از ریموت کنترل و هم با استفاده از دستگاه موبایلی اقدام به مدیریت پرده برقی شید نمایید، باید اقدام به خرید پرده برقی شید با موتور دو منظوره نمایید.

4. موتور گیربکسی

اگر سرعت باز و بسته شدن پرده برقی شید برای شما اهمیت دارد و مایل هستید که این سرعت را کنترل کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که موتور گیربکسی پرده برقی شید به همین منظور طراحی و تولید شده  است! با این وجود شما با استفاده از موتور گیربکسی می‌توانید سرعت باز و بسته شدن پرده برقی شید را کنترل کنید.

شرکت سازنده پرده برقی شید

پرده برقی شید ساخت کدام شرکت بهتر است؟ بدون شک با توجه به اینکه پرده برقی شید یکی از پرده های پر طرفدار در بازار جهانی می باشد، شاهد حضور برندها و شرکت های مختلفی در این زمینه هستیم که هر یک از این برندها، کیفیت خوبی دارند و شما می توانید برحسب کیفیت و بودجه ای که جهت خرید پرده برقی در نظر دارید، اقدام به خرید پرده برقی کنید. از این رو در ادامه قصد داریم تا مطرح ترین شرکت های سازنده پرده برقی شید را برای شما نام ببریم و عبارتند از:

 • Somfy

 • RPK

 • DOOYA

 • NOVO

 • A-OK

 • NORD

 • Barzante

 • NICE

کشور سازنده پرده برقی شید کجاست؟

اگر بخواهیم به این موضوع بهتر نگاه کنیم، باید به اطلاع شما برسانیم که پرده برقی شید به دو دسته پرده و موتور تقسیم می شود؛ به عبارتی هم پرده در مدل های متنوعی می باشد و هم موتور. از این رو جنس پرده بر حسب مدل و طرحی که مایل به خرید آن هستید، متفاوت می باشد. اما موتور پرده برقی ساخت کجاست؟ در پاسخ به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که کشورهای سازنده موتور پرده برقی شید عبارتند از:

 • فرانسه.

 • چین.

 • آلمان.

 • ایتالیا.

نوع سیستم کنترل پرده برقی شید

سیستم پرده شید شامل روش های کنترلی مختلفی می شود که شما می توانید با استفاده از این روش ها اقدام به استفاده از پرده برقی شید کنید. با این وجود اگر مایل به خرید پرده برقی شید هستید، انواع سیستم کنترل وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید که در ادامه نام برده شده اند:

 • ریموت کنترل جهت کنترل از راه دور پرده برقی (Remote-Controlled).

 • کلیدهای لمسی دیواری (Wall Switch-Controlled)

 • تاچ پنل.

 • پنل هوشمند.

 • اپلیکیشن کنترل (App-Controlled).

 • کنترل با صدا (Voice-Controlled)

توجه: در مکانیزم سیستم کنترل پنل هوشمند که به آن پرده خودکار شید و یا پرده شید اتوماتیک نیز گفته می شود، می توانید ساعات و بازه های زمانی مشخصی را برای باز و بسته شدن اتومات پرده شید برقی تعیین کنید تا این پرده بصورت خودکار در ساعات مشخص باز و بسته شود. از این رو با توجه به عملکرد تایمر (Timer Functions) مندرج در این پنل کنترل، پرده بصورت خودکار باز و بسته خواهد شد. همچنین برخی از این پنل ها مجهز به سنسورهای (Sensors) خاصی هستند که بدون نیاز به تنظیمات ابتدایی، اقدام به باز و بسته کردن پرده خواهند کرد.

نصب پرده برقی شید

یکی از ویژگی‌هایی که در خصوص پرده برقی شید گفته شد، این بود که نصب این پرده آسان می‌باشد. اما منظور از آسان بودن چیست؟! آیا خودمان می‌توانیم این پرده را نصب کنیم؟! با توجه به اینکه نصب پرده نیاز به ابزارهای مخصوص دارد، باید این اصل را نیز به خاطر داشته باشید که پرده برقی شید به جریان برق متصل می‌شود و اگر به هر دلیلی پروسه نصب این پرده بصورت اصولی صورت نگیرد، باید اقدام به باز کردن آن نمایید و سپس پروسه نصب مجدد آنرا در پیش بگیرید!

به همین ترتیب نصب پرده برقی شید در صورتی  که توسط افراد با تجربه و کارشناس صورت گیرد، آسان می‌باشد و سختی‌های قبلی در حین نصب این پرده وجود ندارند. از این رو توصیه می‌کنیم در نصب پرده برقی شید عجولانه تصمیم نگیرید و اجازه دهید تا توسط افراد با تجربه این پروسه صورت گیرد.

قیمت پرده برقی شید

برای برآورد قیمت پرده برقی شید، عواملی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. اولین عامل برای تعیین قیمت پرده برقی شید، موتوری می‌باشد که قصد دارید بر روی دستگاه شما نصب شود. دومین عامل برای تعیین قیمت پرده برقی شید، ابعاد پرده‌ای می‌باشد که قصد خرید آنرا دارید. همچنین سومین عامل برای برآورد قیمت پرده برقی شید، فروشگاهی است که شما از آن اقدام به خرید پرده برقی شید می‌کنید؛ چرا که اگر فروشگاه مجاز باشد، قیمت منصفانه‌ای به شما اعلام خواهد گردید.

اما هنوز تمام نشده است و عوامل دیگری نیز در خصوص قیمت  پرده برقی شید وجود دارند که باید در حین خرید پرده برقی شید به آنها نیز توجه کنید. برای مثال چهارمین عامل برای تعیین قیمت پرده برقی شید، جنس پارچه‌ای است که مایل هستید بر روی پرده برقی شید شما نصب شود. پنجمین عامل نیز برای تعیین قیمت پرده برقی شید، نوع ریموت کنترلی است که مایل هستید بر روی پرده برقی شید شما عزیزان نصب شود؛ چرا که بر حسب نوع موتور، نوع ریموت تغییر پیدا می‌کند.

آخرین عاملی یا ششمین عامل برای برآورد قیمت پرده برقی شید، طرحی است که مایل هستید بر روی این پرده اجرا شود؛ پیش از آنکه طرح بر روی پرده پیاده سازی شود، فروشگاه قیمت طرح را باید به شما باید اعلام کند.

با این وجود بصورت کل اگر بخواهیم 3 عامل کلیدی و مهم برای تعیین قیمت پرده برقی شید وجود دارند که نام برده شدند و توضیحات لازم و کافی هم ارائه گردید.

خرید پرده برقی شید

با توجه به تمام توضیحاتی که در خصوص پرده برقی شید داده شد و مایل به خرید پرده برقی شید هستید، در ابتدا باید ابعاد پنجره‌ای که قصد نصب پرده برقی شید را دارید با  استفاده از یک متر مناسب، برآورد نمایید و سپس در یک دفتر یادداشت ثبت کنید. سپس می‌توانید با استفاده از شماره‌های مندرج با مجموعه ایران پرده تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد و در اسرع زمان این پرده در محل مدنظر شما نصب گردد.

لازم  به ذکر می‌باشد که تیم پشتیبانی ایران پرده آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و در صورتی که سوالی در این زمینه دارید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ایران پرده تماس بگیرید و هماهنگی‌های لازم از این طریق صورت گیرد.

انواع پرده شید

شاید برداشت شما از پرده شید این باشد که صرفاٌ یک مدل پرده برقی شید وجود دارد و این نوع پرده در همین یک مدل خلاصه می‌شود! اما این در حالی است که پرده شید به چندین نوع تقسیم می‌شود که در ادامه نیز قصد داریم تا شما را با انواع پرده شید آشنا سازیم. 

1. پرده شید زبرا

یکی از متنوع‌ترین مدل‌های پرده شید که می‌توانید آنرا خریداری کنید، پرده شید زبرا می‌باشد که با توجه به طرحی که این پرده دارد، می‌توانید میزان نور ورودی خورشید به محل را کم و زیاد کنید! اما این در حالی است که شاید بر این باور باشید که پرده شید، صرفاٌ یک پرده با طرح یکدست می‌باشد و نمی‌توان طرح‌هایی همچون زبرا را در آن دید.

2. پرده شید رومن

اگر با خرید پرده قصد دارید تا زیبایی خاصی به اتاق مدنظر خود ببخشید، می‌توانید پرده شید رومن را خریداری و استفاده کنید. بدون شک یکی از زیباترین مدل‌های پرده شید، پرده شید رومن است که در صورت تنظیم صحیح آن می‌توانید از نور ورودی به اتاق لذت ببرید!

3. پرده شید ساده

در پرده شید ساده، از پارچه و تجهیزات ساده‌ای نسبت به سایر مدل‌ها استفاده می‌شود و به همین دلیل هم قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد و هم اینکه برای محیط‌های ساده و کلاسیک یک گزینه ایده آل می‌باشد.

4. پرده شید رول

با توجه به نام پرده شید رول، این نوع پرده به یک پارچه رولی مجهز است که با استفاده از ریموت کنترل پرده شید رول، می‌توانید این پارچه رولی را باز و بسته کنید.

5. پرده شید اسکرین

در صورتی که طراحی اتاق که قصد خرید پرده شید دارید، کلاسیک می‌باشد، توصیه ما به شما این است که پرده شید اسکرین خریداری کنید. این پرده صرفاٌ مناسب محیط‌های کلاسیک می‌باشد و معمولا طراحی یکدست و ساده‌ای دارد. لازم به ذکر است که این پرده معمولا برای اتاق‌هایی که نور ورودی در آنها کم است بیشتر نصب می‌شوند!

6. پرده شید عمودی

آخرین نوع پرده شید که قصد داریم آنرا معرفی کنیم، پرده شید عمودی است که این نوع پرده برای اتاق‌هایی که پنجره قدی دارند استفاده می‌شوند.

تفاوت شید با سایر پرده‌های برقی

از مهم‌ترین و بارز‌ترین تفاوت‌های پرده برقی شید با سایر پرده‌های برقی می‌توان به نوع پارچه، طراحی، ریموت کنترل استفاده شده، نوع موتور نصب شده و... اشاره کرد که همه این موارد در کنار هم باعث شده اند که پرده برقی شید نسبت به سایر پرده‌های برقی تفاوت زیادی داشته باشد و شما بتوانید از این پرده برقی برای محیط‌های مختلف اداری و مسکونی استفاده کنید. با این وجود تفاوت‌های پرده برقی شید با سایر پرده‌های برقی صرفاٌ در ساختار کلی می‌باشد.