فیلتر کردن

پرده برقی رومن

حذف همه

پرده برقی رومن

(نمایش 0 - 1 محصول از 0)
موردی یافت نشد.

یکی از جدیدترین پرده‌های برقی که در بازار ایران عرضه شده است، پرده برقی رومن (Roman Blinds) می‌باشد. اما پرده برقی رومن چیست؟ پرده برقی رومن به پرده‌ای گفته می‌شود که صرفا از یک آستر تشکیل شده است و در امتداد آن چین خوردگی‌هایی وجود دارند که وقت پرده به سمت بالا جمع می‌شود، این چین خوردگی‌ها باعث می‌شوند این پرده به‌صورت لایه به لایه بر روی هم جمع شوند. بدون شک نظمی که در حین جمع شدن پرده برقی رومن وجود دارد، قابل توجه می‌باشد و به همین دلیل است که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

با این وجود پرده برقی رومن یکی از انواع پرده برقی (Electric Curtains) است که شما می‌توانید این محصول را در ده‌ها طرح و رنگ براساس دکوراسیون داخلی محیط انتخاب و تهیه کنید. یکی از مهم‌ترین نکات در خصوص پرده برقی رومن این است که نوع پارچه این پرده متغیر است و انتخاب آن به شما بستگی دارد. به همین ترتیب به میزان نور ورودی محیط می‌توانید اقدام به انتخاب پارچه پرده برقی رومن نمایید تا نور ورودی را به بهترین شکل ممکن کنترل کنید.

ویژگی ها

پیش از تهیه پرده برقی رومن از فروشگاه ایران پرده، ممکن است برای شما سؤال شود که این نوع پرده دارای چه ویژگی‌هایی هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید به اطلاع شما برسانیم که پرده برقی رومن دارای ویژگی‌های متعددی است که باید پیش از تهیه این پرده، از این موارد مطلع باشید. به همین ترتیب در ادامه قصد داریم برخی از برجسته‌ترین ویژگی‌های پرده برقی رومن را نام ببریم که عبارتند از:

 1. طراحی زیبا.

 2. تنوع بالا در طرح، رنگ و نوع پارچه.

 3. تمیز کردن بسیار آسان.

 4. مدیریت و کنترل بالای نور ورودی محیط.

 5. قیمت مقرون به صرفه.

 6. کنترل ساده و از راه دور.

کاربرد (مکان استفاده)

با توجه به طرح و سبکی که پرده برقی رومن دارد، ممکن است این سؤال برای شما ایجاد شود که پرده برقی رومن  بیشتر برای چه محیط‌هایی مناسب می‌باشد؟ در ابتدا پیش از آنکه به این موضوع بپردازیم، بهتر است اطلاع داشته باشید که نوع پرده انتخابی شما برای هر محیطی در ابتدا بستگی به دکوراسیون داخلی محیط دارد. بنابراین اولین گام برای انتخاب پرده برقی رومن این است که دکوراسیون محیط را بررسی کنید و با استفاده از تصاویر پرده رومن، انطباقات لازم را انجام دهید تا متوجه تطابق این پرده با محیط شوید.

لازم به ذکر است که پرده برقی رومن بیشتر برای پذیرایی، اتاق خواب و گاهی اوقات هم برای آشپزخانه شما مناسب است. بنابراین اگر مایل به خرید پرده مناسب هستید، می‌توانید پرده برقی رومن را جزء لیست مدنظرتان قرار دهید و بررسی‌های لازم بر روی این محصول صورت گیرد.

نکته: پرده برقی رومن یکی از ترندهای طراحی داخلی (Interior Design Trends) در چند سال اخیر بوده که بیشتر برای محیط‌های لوکس مورد استفاده گرفته است.

مزایا

بدون شک تهیه پرده برقی رومن دارای مزایا و مزیت‌های متعددی است که پیش از تهیه این پرده باید با این مزیت‌ها آشنا شوید. به همین ترتیب در ادامه با برخی از مزایای پرده برقی رومن آشنا خواهید شد که عبارتند از:

 1. امکان کنترل از راه دور پرده برقی رومن.

 2. حفظ دمای محیط.

 3. مدیریت و کنترل نور ورودی به محیط.

 4. حفظ حریم شخصی و خصوصی محیط.

 5. نصب ساده پرده برقی رومن.

 6. طراحی زیبا و جذاب.

 7. تمیز کردن آسان و سریع.

 8. دوام بالا در برابر نور خورشید.

نوع پارچه

نوع پارچه به کار رفته در پرده برقی رومن، معمولا دارای بافت ریزی می‌باشد که می‌تواند به میزان بالایی نور ورودی خورشید را حتی در گرم‌ترین روزهای سال کنترل کند. اما آیا میزان ضخامت پارچه پرده برقی رومن بقدری می‌باشد که بتواند نور را به‌صورت 100 درصد محدود کند؟ خیر. اصولا پارچه به کار رفته در پرده برقی رومن به نحوی می‌باشد که می‌تواند نور ورودی محیط را به حالت ایده آل برساند و اما اگر مایل هستید نور به میزان بسیار زیادی در پرده برقی رومن کنترل شود، می‌توانید درخواست خود را در ایران پرده ثبت کنید.

خوشبختانه پرده برقی رومن از آن دسته پرده‌هایی (Curtains) است که مشتریان حق انتخاب بالایی در میان طرح و رنگ هستند؛ به همین ترتیب اگر تمایل به خرید پرده برقی رومن دارید، باید به اطلاع شما برسانیم که ده‌ها طرح و رنگ در این زمینه وجود دارند که شما می‌توانید برای هر محیطی با هر طرح و رنگی انتخاب و خریداری کنید. از این رو بهتر است در انتخاب طرح و رنگ پرده برقی رومن عجولانه تصمیم نگیرید!

مکانیزم

با توجه به ساختار و طراحی که پرده برقی رومن دارد، صرفاٌ شاهد یک مکانیزم حرکتی در پرده برقی رومن هستیم و آن هم مکانیزم حرکتی «بالا رو» است. از این رو پرده برقی رومن به سمت پایین، باز و به سمت بالا بسته می‌شود. 

ریموت

یکی از سیستم‌های کنترلی که می‌توانید برای مدیریت و کنترل پرده برقی رومن انتخاب کنید، ریموت کنترل (Remote Control) پرده برقی رومن می‌باشد که هم دارای قیمت مقرون به صرفه و هم به عنوان یک ابزار پرتابل، قابل جابجا شدن است. اما ریموت کنترل پرده برقی رومن چیست؟ ریموت کنترل پرده برقی رومن، ابزاری راهبردی برای بالا و پایین کردن پرده است که دارای طول برد مشخص می‌باشد. به عبارتی این ریموت کنترل تنها در یک بازه متری پاسخگوی شما خواهد بود و شما نمی‌توانید با این ابزار، از مسیر بسیار دور اقدام به مدیریت پرده برقی رومن کنید.

به همین ترتیب توصیه می‌کنیم در حفظ و نگهداری ریموت کنترل پرده برقی رومن، کوشا باشید؛ چرا که با هر ریموتی نمی‌توانید اقدام به مدیریت و کنترل پرده برقی رومن کنید! با این وجود در صورتی که ریموت کنترل پرده برقی رومن شما ضربه ببیند و یا آنرا به هر دلیلی گم کنید، باید کارشناس به محل اعزام گردد و ریموت کنترل جدید را براساس فرکانس تعیین شده به شما ارائه دهد.

انواع موتور

موتوری که بر روی پرده برقی رومن (Electric Roman Blinds) نصب می‌شود، آیا دارای انواع خاصی است؟ همان گونه که در جریان هستید، پرده برقی رومن یک پرده موتوری (Motorized Curtains) است. اما این در حالی می‌باشد که نوع موتور پرده برقی رومن بر 2 اساس بسیار مهم تعیین می‌شود و عبارتند از: وزن پرده انتخابی و نوع سیستم کنترل انتخاب شده. 

به همین ترتیب اگر پرده انتخابی شما برای پرده برقی رومن دارای وزن بالایی باشد، بدون شک موتور نصب شده بر روی این محصول باید توان و قدرت بالایی داشته باشد تا بتواند پرده را به سادگی باز و بسته کند. اما اگر موتور نصب شده بر روی چنین محصولی ساده باشد، بدون شک در یک بازه زمانی کوتاهی خراب خواهد شد و کارایی خود را از دست خواهد داد.

اما اگر از بحث توان و قدرت موتور پرده برقی رومن بگذریم، به نوع سیستم کنترلی انتخابی برای این محصول خواهیم رسید که در تعیین موتور پرده برقی رومن شما مؤثر می‌ باشد؛ در ادامه با انواع سیستم کنترل پرده برقی رومن آشنا خواهید شد. با این وجود از مهم‌ترین انواع موتور پرده برقی رومن می‌توان به این موارد اشاره نمود: موتور رسیور دار، موتور بدون رسیور، موتور گیربکسی و موتور دو منظوره.

شرکت سازنده

موتورهای پرده برقی رومن که در ایران پرده بر روی محصول انتخابی شما نصب می‌شوند، ساخت برندها و شرکت‌های بزرگی هستند که کیفیت بالایی دارند و در عرصه جهانی از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشند. اما این در حالی است که برندهای متفرقه متعددی در این زمینه نیز وجود دارند که متأسفانه هم قیمت منصفانه‌ای ندارند و هم اینکه در بازه زمان بسیار کوتاهی می‌توانند کارایی خود را از دست بدهند. به همین ترتیب بهتر است پرده برقی رومن را از فروشگاه‌های مجاز و شناخته شده تهیه کنید.

با این وجود کدام یک از برندهای موتور پرده برقی رومن از اعتبار بالایی برخوردار هستند و بهتر است بر روی این محصول نصب گردد؟ در ادامه به مهم‌ترین شرکت‌های سازنده موتور پرده برقی رومن اشاره کرده ایم و عبارتند از:

 • RPK.

 • NORD.

 • NOVO.

 • SOMFY.

 • DOOYA.

 • NICE.

 • A-OK.

 • Barzante.

کشور سازنده (برند)

اگر در این حوزه سر رشته ندارید، ممکن است برای شما سؤال ایجاد شود که برندهای مطرح در بخش قبلی ساخت کدام کشورها می‌باشند؟ در پاسخ به این سؤال باید به اطلاع شما برسانیم که برندهای مذکور ساخت کشورهای چین، آلمان، اینالیا و فرانسه هستند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. با این وجود ما در فروشگاه ایران پرده برحسب معیارهایی که از پیش باید تعیین شوند، از این برندهای مطرح جهانی بر روی پرده برقی رومن شما استفاده خواهیم کرد تا با خیالی این محصول را استفاده نمایید و نگرانی خاصی از بابت خرابی آن نداشته باشید.

نوع سیستم کنترل

بدون شک پرده برقی رومن یکی از محصولاتی می‌باشد که در راستای اتوماسیون خانگی (Home Automation) می‌توانید آنرا خریداری و استفاده کنید. به عبارتی می‌توان گفت که نوع سیستم کنترل پرده برقی رومن، با توجه به سیستم کنترلی که شما مایل به تهیه آن هستید برای شما تنظیم خواهد گردید و این در حالی می‌باشد که سیستم‌های کنترلی متعددی در این زمینه وجود دارند. 

برای مثال شما می‌توانید پرده برقی رومن را تبدیل به یک پرده هوشمند (Smart Blinds) کنید تا در طول روز با به‌صورت خودکار بالا و پایین شود؛ معمولا پرده خانه هوشمند (Smart Home Blinds) در خانه‌های مدرن نصب می‌شود. اما این مورد صرفا یکی از سیستم‌های کنترلی پرده برقی رومن است. به همین ترتیب در ادامه به سایر سیستم‌های کنترل پرده برقی رومن اشاره کرده ایم:

 1. پل وای فای.

 2. ریموت کنترل.

 3. پرده خودکار (Automated Roman Blinds).

 4. تاچ پنل.

 5. کنترل از طریق صدا.

 6. پرده رومن اتوماتیک.

 7. کلیدهای لمسی دیواری.

 8. اپلیکیشن مخصوص کنترل.

 9. پنل پرده هوشمند.

توجه: با توجه به موارد مذکور، در جریان باشید که پرده برقی رومن صرفاٌ پرده ریموت‌دار نیست و شما می‌توانید در میان موارد نام برده شده، سیستم کنترلی مدنظرتان را انتخاب کنید.

نصب

نصب پرده برقی رومن، آخرین بخشی می‌باشد که پس از تهیه پرده برقی باید آنرا طی کنید تا این محصول قابل استفاده شود. از این رو اگر بخش مزایای پرده برقی رومن را مطالعه نمایید، متوجه این خواهید شد که یکی از مزایای پرده برقی رومن، نصب ساده و سریع آن می‌باشد. اما یک نکته بسیار مهمی که باید در جریان آن باشید این است که اصلی‌ترین عامل در خرابی لوازم برقی خانگی که شما آنها را تهیه می‌کنید، نصب نادرست و اشتباه آنها است. 

به همین ترتیب توصیه می‌شود برای نصب پرده برقی رومن حتما از تجربه کارشناسان در این زمینه استفاده نمایید تا این محصول به بهترین شکل ممکن نصب گردد.

قیمت

بدون شک یکی از مهم‌ترین جوانب در تهیه پرده برقی رومن، قیمت این محصول است. اما قیمت پرده برقی رومن بر چه اساسی تعیین و برآورد می‌گردد؟ برای آنکه قیمت دقیق پرده برقی رومن شما عزیزان برآورد و اعلام گردد، باید 4 عامل بسیار مهم بررسی شوند و سپس هزینه قطعی و نهایی به شما اعلام گردد. این 4 عامل کلیدی عبارتند از:

 1. متراژ و ابعاد پرده برقی رومن.

 2. نوع سیستم کنترلی پرده برقی رومن.

 3. پارچه انتخابی پرده برقی رومن.

 4. موتور پرده برقی رومن.

خرید

با توجه به توضیحاتی که ارائه شدند، متوجه این شدیم که پرده برقی رومن از آن دسته پرده‌هایی است که علیرغم پوشش پنجره (Window Covering)، دارای طرح و رنگ‌های متنوعی است که شما می‌توانید براساس طراحی داخلی محیط، طرح ایده آل خود را انتخاب و خریداری کنید. به همین ترتیب ما در ایران پرده، پرده برقی رومن را در ده‌ها طرح و رنگ به شما ارائه کرده ایم و می‌توانید براساس طراحی داخلی محیط، به گزینه ایده آل خود برسید و آنرا خریداری نمایید.

از این رو برای خرید پرده برقی رومن از فروشگاه ایران پرده، در ابتدا باید ابعاد پنجره را مشخص نمایید و سپس از طریق شماره‌های مندرج با تیم پشتیبانی فروشگاه ایران پرده تماس بگیرید و درخواست خود را در سامانه مشتریان ثبت نمایید. همچنین می‌توانید با انتخاب سایز مشخص، اقدام به خرید آنلاین پرده برقی رومن کنید. 

همچنین اگر سوالی در خصوص پرده برقی رومن دارید و هنوز به پاسخ آن نرسیده اید، می‌توانید از قابلیت مشاوره رایگان ما در ایران پرده استفاده نمایید؛ تیم پشتیبانی ایران پرده آماده پاسخگویی به شما هستند.

تفاوت پرده برقی رومن+ (سایر محصولات قابل مقایسه)

کلیدی‌ترین تفاوت پرده برقی رومن نسبت به سایر پرده‌های برقی که در این زمینه وجود دارند، طراحی و نحوه جمع شدن آن است که بدون شک زیبایی بصری خاصی به محیط شما می‌بخشد. این در حالی است که پرده برقی رومن دارای طرح ها، رنگ‌ها و پارچه‌های متنوعی می‌باشد و اما طیف تنوع سایر محصولات مانند این محصول کمتر است. به همین ترتیب اگر قصد خرید محصولی متنوع و خاص هستید، بدون شک یکی از گزینه‌های پیشنهادی ما به شما پرده برقی رومن خواهد بود.

انواع پرده برقی رومن

آیا در پرده برقی رومن، شاهد تنوع در ساختار هستیم؟ بله؛ انواع مختلفی از پرده برقی رومن وجود دارند که هر یک از انواع، دارای مدل‌های زیر مجموعه خاص خود در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع هستند. با این وجود اگر بخواهیم انواع پرده برقی رومن را نام ببریم، می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 1. پرده برقی رومن چوبی.

 2. پرده برقی رومن تخت.

 3. پرده برقی رومن آبشاری.