نکاتی برای انتخاب پرده پذیرایی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

از نظر طراحان دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین فضاهای قابل دید در منازل قسمت مربوط به پنجره سالن پذیرایی است. می‌توان با انتخاب صحیح و هوشمندانه‌ ی...

می دانید که یکی از ارکان اصلی خانه ها وجود پنجره است و پنجره ها بخشی از زیبایی هر خانه را تامین میکنند. زمانی این زیبایی دو چندان می شود که پرده های زیبا بر آنها آویخته باشد. استفاده از پرده هایی متناسب با رنگ و چیدمان خانه شما ، نیازمند رعایت برخی نکات است. اول اینکه پرده را باید با دیگر وسایل خانه خود هماهنگ کنید.


 از نظر طراحان دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین فضاهای قابل دید در منازل قسمت مربوط به پنجره سالن پذیرایی است. می‌توان با انتخاب صحیح و هوشمندانه‌ ی پرده های پذیرایی نظر بیننده را جلب کرد. اما چه فاکتورهایی در انتخاب یک پرده زیبا و مناسب نقش دارند؟

 

برای پنجره هایی که در معرض نور آفتاب هستند از پارچه‌های ضخیم مانند کتان یا مخمل  استفاده کنید.

اگر می‌خواهید سقف خانه‌ بلند‌تر به نظر برسد، چوب پرده را تا حد امکان بالا ببرید. هرچقدر پرده ها بالاتر نصب شوند خانه بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. 

در پنجره‌های کوتاه و معمولی از پرده‌هایی استفاده کنید که حاشیه پایین‌شان تزیینات بیشتری دارد و نگاه بیننده به آن قسمت جلب می‌شود.اگر نور فضای منزل شما کم است ولی دوست دارید اطراف پرده دکور با پارچه‌ ی ضخیم هم بخورد‌، در صورتی که دو طرف پنجره دیوار خالی وجود دارد‌، ریل پرده را بزرگ‌تر نصب کرده و دکورها را در واقع روی دیوار نصب کنید تا فضایی از پنجره را اشغال نکرده و جلوی نور را نگیرد

 

اگر می‌خواهید در پذیرایی‌تان از پرده های رنگی استفاده کنید، رنگ آن را از بین رنگ های به کار رفته در دکوراسیون فضای منزل انتخاب کنید‌. البته رایج‌ترین کار این است که رنگ والان یا دکورها را تیره‌تر یا تند‌تر انتخاب کنید و رنگ حریر را هماهنگ با آن بخرید‌.

امروزه حریر‌های رنگی متنوع تری هم به بازار آمده‌اند‌ که اگر همه اجزای مبلمان و دکوراسیون رنگ سفید یا روشن دارد می‌توانید رنگ پرده را تیره تر یا تندتر انتخاب کنید‌.

 


نکته دیگر این که درست است که آستر را برای جلوگیری از ورود نور شدید خورشید و همچنین جلوگیری از اشراف به فضای داخل خانه‌ آویزان می‌کنند، اما به یاد داشته باشید که حتی اگر هیچ کدام از این مشکل‌ها هم نداشتید‌، باید آستری بزنید‌. چرا که شب هوای بیرون تاریک می‌شود‌ و اگر زیر پرده تور یا حریر آستری آویزان نکرده باشید‌، تیرگی فضای بیرون پرده را سایه‌دار می‌کند‌ و از زیبایی پرده‌ها می‌کاهد‌.

 

 

نظرات

 
   
 
Captcha