انتخاب پرده اتاق خواب کودک

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اولین نکته در مورد پرده اتاق کودک این است که به دلیل رعایت مسایل بهداشتی، باید قابل شست وشو، شاد و متنوع و از جنس الیاف طبیعی باشد...

انتخاب پرده اتاق خواب کودک

 

یکی از مهم ترین بخش های انتخاب دکوراسیون اتاق کودک، توجه به جنس، رنگ و اندازه پرده در این اتاق است. علت اهمیت این موضوع علاوه بر سلامت جسم و روان کودک، میزان نوری است که کودکان برای سلامتی و رشد نیاز دارند.
اولین نکته در مورد پرده اتاق کودک این است که به دلیل رعایت مسایل بهداشتی، باید قابل شست وشو، شاد و متنوع و از جنس الیاف طبیعی باشد.

 

رنگ های شاد مناسب کودکان است؛ البته در استفاده از این رنگ ها هم باید اصولی را رعایت کرد. مثلا از رنگ قرمز خالص، برای اتاق کودک تان استفاده نکنید؛ چون رنگی حساسیت برانگیز است و ممکن است موجب پرخاشگری کودکان و فعالیت بیش از اندازه آن ها شود.
اما پرده اتاق کودک بهتر است از رنگ های سرد مانند آبی با ترکیب زرد یا سبز باشد؛ چون این رنگ ها، به خصوص موقع خواب، آرامش را به مغز کودک شما می رساند.

 

می توانید از پارچه های مشابه رو تختی یا کاغذ دیواری فرزند خود برای تزئین پرده استفاده کنید. سعی کنید پرده ای را که خریداری می کنید سبک و چرک تاب باشد تا زود کثیف نشده و بتوانید آن را به راحتی بشویید.

–  می توانید با استفاده از پارچه های ضخیم مانند مخمل از نفوذ باد و آلودگی به داخل اتاق جلوگیری کنید.

– اگر می خواهید نور کافی داخل اتاق داشته باشید می توانید از پرده هایی با پارچه های نازک استفاده کنید ، این پرده ها نو را عبور داده ولی شدت آن را می کاهد .

 

توجه کنید پرده باید با توجه به سبک خانه و همچنین محیط اتاق خریداری شود. در اتاق کودک برای اینکه محیط کاملا بچگانه است و رنگ و طرح آن با سایر محیط خانه متفاوت است پس سعی کنید در انتخاب پرده این قسمت از خانه بیشتر دقت کنید.

فاکتور اول مرتبط با سن و جنسیت کودک است. اگر تمامی فرزندانتان در خانه اتاق جداگانه دارند، باید با توجه به سن و جنسیت هر کدام از کودکانتان پرده مناسبی را انتخاب کنید. 
بچه های کوچک به رنگ ها و الگوهای شاد علاقه دارند و هرچقدر که سنشان بیشتر می شود به پرده هایی با تصاویر کارتونی علاقه نشان می دهند.


همین شرایط برای جنسیت کودک نیز برقرار است. هر چه دختر و پسر بزرگ تر می شوند سلایقشان با هم متفاوت تر می شود. برای مثال انتخاب پرده اتاق به رنگ قرمز با طرح های گل دار برای اتاق پسربچه ها اصلا مناسب نیست. اگر می خواهید انتخاب مطمئن تری داشته باشید می توانید از پرده های تک رنگ با طرح های ساده انتخاب کنید که برای هر سن و جنسی مناسب هستند.

 

 

نظرات

 
   
 
Captcha