انواع قاب پرده - کتیبه پرده

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

امروزه لوازم جانبی پرده در طراحی و زیبا کردن هرچه بیشتر نمای پرده نقش پررنگی دارند...

امروزه لوازم جانبی پرده در طراحی و زیبا کردن هرچه بیشتر نمای پرده نقش پررنگی دارند . قاب پرده یا به زبانی دیگر همان کتیبه پرده که حتی جدیدا نمونه های پلاستیکی آن هم ساخته شده جزء لوازمی است که جلوه ی زیبایی به دکور میدهد. کاربرد آن به گونه ای است که میله و ریل پرده و متعلقات آن را از دید افراد مخفی میکند و خودش نیز زیبایی خاصی دارد .

 جنس و رنگ کتیبه ها 

جنس کتیبه ها معمولا دو نوع چوبی یا پلاستیکی است . نوع پلاستیکی از جنس پلیمر بوده و هیچ آسیبی به پارچه ی پرده نمیرساند و کاملا هم ضد آب است . جنس دیگر چوبی که طرح های منبت روی آنها کار میشود و بسیار هنرمدانه ساخته میشوند. این طرح ها بسیار متنوع و شکیل هستند. همچنین رنگ های این طرح ها گوناگون است و معمولا در رنگ های زیر موجود میباشند :

  • سفید طلایی
  • شاپان یا سیاه قلم
  • طلایی
  • صدفی قهوه ای

 

مزیت های استفاده از کتیبه:

کتیبه علاوه بر مخفی کردن ریل و چوب پرده ، دارای طرح ها و نقوش بسیار متنوعی است و این نکته باعث میشود تا با هر مدل از پرده یک نوع کتیبه باشد که همخوانی خوبی ایجاد کند و همچنین مشتری با سلیقه ی خود میتواند از این میان کتیبه ی موردنظر خود را انتخاب کند. همچنین برای انواع پرده های کوتاه یا بلند میتوان از آن استفاده کرد.

 


تاثیر کتیبه بر زیبایی و متراژ منزل:

رنگ بندی های مختلف این کتیبه ها برای هر نوع پرده ،چه سلطنتی و چه ساده و مدرن مناسب است . قیمت قاب پرده ها مناسب هستند و به راحتی میتوان با آنها نمای کار را زیباتر کرد. نکته ی دیگر این است که بلند بودن پرده همراه با کتیبه، هم جلوه ی خوبی به کار میدهد و هم باعث میشود از لحاظ بصری اتاق بزرگ تر دیده شود که این خود یک مزیت است.

جنس کتیبه ها نیز متفاوت است که هر کدام از آن ها زیبایی خاص خود را دارند. همچنین باید گفت که کتیبه های طراحی شده مقاومت بالایی دارند و کاملا ضدآب هستند. این قاب ها جایگزین بسیار مناسب تری برای قرنیز و مدل های گچی قدیمی هستند و  نصب راحت تری هم دارند.

  

نظرات

 
   
 
Captcha