معرفی پرده بامبو

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

پرده بامبو از دیرباز به نام های دیگری همچون پرده حصیری یا پرده کرکره حصیری نیز معروف اند. این سبک از پرده های فانتزی...

معرفی پرده بامبو

این مدل از پرده های بامبو از کنار هم چیده شدن منظم تکه های کوچک چوب یا نی بامبو تهیه میشود. در قسمت بالای پرده بامبو والان پرده , که طرحی کوچک از جنس همان پرده بامبو کار شده میباشد اجرا میشود که از لحاظ زیبایی و بصری همخوانی داشته باشد و جلوه ی زیبا تری به پرده بدهد.

پرده بامبو از دیرباز به نام های دیگری همچون پرده حصیری یا پرده کرکره حصیری نیز معروف اند. این سبک از پرده های فانتزی برای مردم دارای محبوبیت خاصی میباشند. که در گذشته در فصل تابستان برای معتدل نگه داشتن هوای منازل بر روی پنجره یا درب ها از پرده حصیری استفاده میکردند. 


 

 چوبهاي باريک به عرض هاي مختلف که در کنار هم به وسيله ماشين هاي اتوماتيک بافته مي شود و اگرچه اين نوع پرده در نوع خود مدرن است، ولي تداعي کننده پرده هاي حصيري که در گذشته در سراسر ايران مورد استفاده قرار مي گرفت مي باشد. مواد اوليه پرده بامبو از جنس چوب مي باشد ولي بخاطر اينکه بيشتر از چوب بامبو استفاده مي شود نام بامبو را براي آن انتخاب کرده اند.
در واقع می توان گفت پرده های بامبو یک عایق طبیعی برای تعدیل دما می باشد و این امر سبب کاهش هزینه های خانوارها می گردد.

پرده های فتو بامبو هم از جنس حصیر می باشند و طرح های زیبایی بر روی آن چاپ گردیده که سبب شده ویژگی ساده بودن پرده های گذشته از آنها برطرف گردد. این پرده ها امروزه به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند و تقریبا تمامی طراحان داخلی از این مدل پرده در طراحی دکوراسیون منازل و بخصوص اتاق کودکان استفاده می کنند.مکانيزم حرکت پرده بامبــو از پايـين به بالا مي باشد که به صورت دستی و اتوماتيک ممکن میباشد و علاوه بر اين حرکت پرده به بالا به شکل رول و هم به صورت رومن امکان پذير است.

مزاياي پرده بامبو:

نصب ساده

قابليت تميز آسان

موجود در طرح ها و رنگ هاي متنوع

نظافت راحت و سریع

تهیه شده از مواد طبیعی مانند بامبو، چوب، کنف، نی – بدون ایجاد حساسیت در افراد

تنوع پذیری و طرح پذیری بسیار بالا – مناسب برای هر مکان و محل

قابلیت شستشو در دفعات متعدد

یک رو و دو رو – بسته به نظر مشتری

قابلیت رول شدن از جلو که سبب راحتی استفاده از آن می گردد

مقاومت و دوام بسیار بالا در برابر کشیدگی و ضربه

قابلیت استفاده مکانیکی و یا دستی – استفاده از ریموت کنترل جهت استفاده برقی

قابلیت چاپ تصاویر دلخواه مشتری

ثبات رنگ در برابر دمای بالا و نور آفتاب و شرایط محیطی و زمانی

 


به جرات می توان از پرده بامبو حصیری به عنوان سنتی ترین پرده های ایران نام برد که این روزها با استفاده از تکنولوژی و به کار گیری بهترین نوع چوب و مواد اولیه ، پرده هایی با همان نام بامبو تصویری یا فتو بامبو تولید می شود .

مکانیزم و کنترل این نوع پرده برای جمع کردن آن و باز کردن پنجره ها بصورت جمع شدن پلیسه و پله ای یا طبقه ای و رومن از پایین به بالا با نخ پرده میباشد. در صورتی که مشتریان عزیز موقع ثبت سفارش درخواست کنند که پرده بصورت رولی از پایین به بالا جمع شود امکان پذیر میباشد.

 

معمولاً برای زیبایی و استحکام بیشتر؛ حاشیه پرده های بامبو را بوسیله پارچه های زیبا که با زنگ چوب همخوانی داشته باشد دوردوزی و تزئین می نمایند و همچنین برای بیشتر جلوه نمودن پرده از لحاظ بصری، بالای پرده های بامبو را به صورت طرح دار (والان دار) تزئین می نمایند.

نظرات

 
   
 
Captcha